Společnost GCL-POLY ENERGY (03800.HK) oficiálně změnila název na „GCL TECH" a intenzivněji se zaměřuje na technologické inovace

Společnost GCL-POLY ENERGY (03800.HK), jeden ze světových lídrů v oblasti fotovoltaických materiálů, vydala dne [25. dubna 2022] oznámení o tom, že od hongkongské burzy cenných papírů získala schválení změny svého zkráceného názvu na GCL TECH. Toto oznámení přichází krátce poté, co se tato společnost podělila o své skvělé finanční výsledky za 1. čtvrtletí roku 2022, kdy vykázala zisk ve výši přibližně 460 milionů USD.

Společnost GCL TECH byla založena v roce 2006 a na hongkongskou burzu cenných papírů vstoupila v listopadu 2007. Přejmenování společnosti GCL TECH vychází ze zcela nového strategického cíle „Technical GCL, Digital GCL, Green GCL" (Technická GCL, digitální GCL, ekologická GCL), který má demonstrovat novou firemní image a silné výzkumné schopnosti.

Od svého založení dosáhla společnost GCL TECH díky technologickým inovacím a intenzivní oborové kultivaci významných úspěchů v oblasti technologie křemíkových tyčí GCL, technologie granulovaného křemíku FBR, technologie CCZ a dalších, a stala se jedním z lídrů celosvětového fotovoltaického průmyslu.

Po úspěšné akvizici americké společnosti SunEdison v hodnotě 150 milionů USD, která proběhla v roce 2017, je tato společnost známá jako první výrobce čisté energie na světě, který vlastní nezávislé právo duševního vlastnictví na granulovaný křemík a uplatňuje ho v sériové výrobě. Výrobek získal vůbec první certifikaci uhlíkové stopy v Číně i ve Francii a stanovil nový globální rekord nejnižší hodnoty uhlíkové stopy křemíkových materiálů. Široký vliv této společnosti ve fotovoltaickém průmyslu upoutal pozornost významných hráčů v tomto oboru také na její další plány.

Vzhledem k tomu, že uhlíková neutralita byla stanovena jako cíl všech nejvýznamnějších zemí světa, navrhla čínská vláda plán dosáhnout do roku 2030 vrcholu uhlíkové bilance a do roku 2060 pak zajistit plnou uhlíkovou neutralitu. Společnost svůj zkrácený název mění na GCL TECH s okamžitou platností a hodlá stát v čele nového kola reforem fotovoltaického průmyslu se zaměřením na inovace a technologie. Podstatou těchto technologických inovací je vývoj křemíkových materiálů.

GCL Technology Holdings Limited:

Společnost GCL TECH je předním světovým tvůrcem a výrobcem vysoce účinných fotovoltaických materiálů. Pevně drží směr technologického vývoje vysoce účinných fotovoltaických materiálů a trvale si udržuje svou pozici průkopníka v oblasti polykřemíkových výrobků.

KONTAKT: Investoři a média mohou s případnými dotazy kontaktovat následující: V Číně: Pan Song, tel.: +86 133 5355 4222, e-mail: songhao_sz@gcl-power.com, paní Luová, tel.: +86 188 6210 2689, e-mail: luhui_sz@gcl-power.com

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-firmy-GCL Technology

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.