Mezinárodní festival Bon Art Junior Fest zná své hosty

Na zahajovacím koncertu nového festivalu Bon Art Junior Festu vystoupí již tuto středu Helena Vondráčková, Marta Jandová, David Žbirka a Marek Ztracený.

V pražském divadle Hybernia se 27.dubna uskuteční zahajovací koncert nového. Během večera budou soutěžit o finanční odměnu vybraní soutěžící za Českou i Slovenskou republiku, kteří se v minulosti představili právě v rámci festivalu Sanremo Junior CZ/SK. Tento ročník je takovým shrnutím pěti let Sanremo Junior festivalu. Na letošní koncert budou pozváni nejen všichni účastníci jednotlivých ročníků, ale i hosté, kteří vystoupili nebo festival po celou dobu jeho konání podporovali. Bude to večer plný krásných melodií, krásných vzpomínek na minulá léta hudebního festivalu Sanremo Junior a společně s účastníky minulých ročníků diváci prožijí zahajovací koncert právě nově vznikajícího festivalu Bon Art Junior Fest.

Vystoupí Zlatý Slavík Marek Ztracený. Dále se pak diváci mohou těšit na vystoupení Marty Jandové nebo Heleny Vondráčkové, která je s projektem spjatá od samého začátku a k festivalu sama dodává "Tento projekt velmi kvituju, protože dává mladé generaci možnost prezentovat se jak publiku, tak hudebnímu světu. Jedná se o inspirativní příležitost pro mladé zpěváky, kteří dostanou nové podněty k tomu, aby se ve zpěvu nadále rozvíjeli. Je zde velká šance, že si jich všimne někdo z hudební branže a že tito začínající zpěváci dostanou zajímavé nabídky. Já sama dětským pěveckým talentům velmi fandím, a proto má zastupující agentura v rámci mého turné oslovuje dětské pěvecké sbory po celé ČR a dává jim možnost si se mnou zazpívat. Myslím, že pro obě strany je to vždy pěkný zážitek."

Helena Vondráčková a Marta Jandová pak usednou samozřejmě i v porotě spolu s dalšími odborníky. Neodmyslitelnou součástí této spolupráce je i Meky Žbirka, který festival svou účastí od začátku podporoval. Do poroty byl pozván Mekyho syn David Žbirka a na Mekyho Žbirku vzpomene speciálním hudebním vystoupením.

Během večera zazní z úst soutěžících písničky od Celine Dion, Christiny Aguilery, Demi Lovato a mnoha dalších. Je na co se těšit.

Po 5ti letech licenční spolupráce Sanremo Junior CZ/SK končí. Společnost Moonlight production se rozhodla tento kontrakt neprodloužit a na tomto festivalu dále nespolupracovat. "Důvodů k neprodloužení licence je hned několik. Tím hlavním je ale fakt, že jsme se rozhodli jít vlastním směrem. Byla to pro nás opravdu zajímavá a nová zkušenost, která nás jen utvrdila v tom, že stojí za to s mladou generací pracovat. Během těch několika let jsme poznali spoustu zajímavých lidí z různých koutů světa a jsme za to velmi vděční. Třeba se i do Sanrema někdy vrátíme. Aktuálně se s ním ale tímto koncertem rozloučíme," říká ke spolupráci ředitel Bon Art Junior Festu Jakub Liegert. S naší mladou generací hodláme spolupracovat i nadále a momentálně vytváříme mnoho nových vlastních projektů. Jedním z nich je právě nový mezinárodní festival Bon Art Junior Fest – jehož zahajovací koncert bude ještě se Sanremo Junior lehce provázán. Klasický 1.ročník Bon Art Junior Fest s mezinárodní účastí proběhne pak v roce 2023 a bude opět hledat a vybírat nové talenty. Konkurzy na první ročník se budou vyhlašovat na podzim 2022.

Kontakt: http://www.bonartfest.cz/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Slovensko-pop-hudba-festival-Bon Art Junior Fest

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.