VIDEOSTREAM: Debata o demokracii, právu a bezpečnosti

Demokratické hodnoty Evropské unie, dodržování zásad právního státu, boj proti dezinformacím a role médií budou hlavními tématy třetí debaty ČTK Protext, které jsou příspěvkem do projektu Konference o budoucnosti Evropy.

Podnětem je projednávané doporučení občanského panelu číslo 2 s názvem "Evropská demokracie / Hodnoty a práva, právní stát, bezpečnost“, který se zabývá tématy souvisejícími s demokracií. Spadají sem například volby, účast mimo období voleb, pocit, že se zvolení zástupci vzdalují těm, kdo je zvolili, svoboda sdělovacích prostředků a dezinformace. Panel se rovněž zaměřuje na otázky související se základními právy a hodnotami, právním státem a bojem proti všem formám diskriminace. Současně řeší i problematiku vnitřní bezpečnosti EU, jako je ochrana Evropanů před teroristickými činy a jinými trestnými činy. Přímý přenos začne v úterý 26. dubna v 15:15. Doporučení zde.

Účast na debatě ČTK Protext, jež se podílí na konferenci na základě grantu od Evropského parlamentu, přijali analytik a dlouholetý expert na problematiku EU Petr Zahradník z České spořitelny a přímý účastník jednání panelu Matouš Bělohlávek. On-line by se měl připojit poslanec a člen pracovní skupiny pléna konference pro hodnoty a právo Ondřej Benešík (KDU-ČSL).

Témata diskusí ČTK Protext kopírují zadání čtyř občanských panelů, jejich pořadí se však mění podle aktuálnosti té či oné problematiky. První se v listopadu týkala migrace.

Rozpravu budou přímo na místě sledovat studenti, kteří mají rovněž možnost klást dotazy a vyjadřovat své názory. Pořadem bude provázet editor Igor Záruba, externí spolupracovník ČTK.

Do konce prvního pololetí plánuje ČTK odvysílat ještě jednu besedu, jejímž tématem bude silnější ekonomika a digitální transformace.

Vysílání v délce přibližně 90 minut bude možné sledovat nejen na portálu ČTK s názvem ceskenoviny.cz, na FB Protext ČTK, ale i na iDNES.cz, Novinky.cz, Tyden.cz a Newstream.cz.

Kontakt:

Igor Záruba

manažer speciálních projektů ČTK

zaruba@ctk.cz

Klíčová slova ČR-média-ČTK Protext

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.