Mawi iSWAB Microbiome-EL umožňuje společnosti Prime Discoveries vyvinout rychlý diagnostický test COVID bez extrakce

Společnost Mawi DNA Technologies (Mawi), biotechnologická společnost zaměřená na vývoj inovativních technologií pro odběr biologických vzorků, oznamuje, že společnost Prime Discoveries úspěšně vyvinula rychlý izotermický amplifikační diagnostický test CovidDetect™ pro detekci SARS-CoV-2. Bez nutnosti extrakce a čištění RNA je výsledek vyšetření vzorku k dispozici za méně než 30 minut. Test využívá novou technologii odběru vzorků iSWAB Microbiome-EL (Extraction-Less) společnosti Mawi. Ta umožňuje uvolnění RNA ze vzorku a zachovává její stabilitu, chrání ji před degradací a umožňuje skladování a přepravu při pokojové teplotě.

Společnost Prime Discoveries nedávno obdržela označení CE IVD pro CovidDetect™ a plánuje brzy požádat o schválení FDA 510K. Klinické výsledky testu Prime CovidDetect™ byly recenzovány a nedávno publikovány v časopise PLOS ONE pod názvem "A Rapid, Specific, Extraction-Less, and Cost-Effective RT-LAMP Test for Detection of SARS-CoV-2 in Clinical Specimens". Označení CE umožňuje nasazení řešení v zemích Afriky a Asie, kde je velmi žádoucí rychlá a levná diagnostika různých infekcí s minimálními technickými znalostmi a infrastrukturou vybavení.

Prime CovidDetect™ využívá jedinečný pufr pro odběr vzorků iSWAB Microbiome-EL společnosti Mawi s patentovanou technologií LAMP (Loop AMPlification) společnosti Prime Discoveries. Ta umožňuje izotermickou amplifikaci nukleových kyselin a odstraňuje potřebu drahého zařízení pro termální cyklování, které je nutné pro PCR. Protokol Extraction-Less obchází nákladný a složitý krok extrakce a čištění nukleových kyselin, čímž se ušetří 60-90 minut času potřebného ke zpracování vzorku pro PCR.

Doktor Arun Manoharan, vědecký ředitel společnosti Prime Discoveries, řekl: "Pandemie COVID ukázala, že je velmi potřeba rychlých diagnostických testů. Cílem společnosti Prime Discoveries je vytvořit portfolio řešení, která mohou poskytnout výsledky do 45 minut s minimálními požadavky na laboratoř, činidla a technické dovednosti. To je ideální pro testování v místě péče ve venkovských čtvrtích, mobilní testování, na hraničních přechodech a v klinických lokalitách s minimální infrastrukturou. Naše spolupráce se společností COVID prokázala stabilní výkonnost systému Mawi iSWAB Microbiome-EL pro stovky klinických vzorků s podobnou nebo lepší výkonností než řešení RT-PCR. Vzorky byly stabilní po dobu více než dvou týdnů s minimální degradací RNA spolu s vysokou kompatibilitou s našimi technikami izotermické amplifikace nukleových kyselin." Dále dodal: "Naše partnerství se společností Mawi umožňuje společnosti Prime Discoveries rozvíjet odběr vzorků při pokojové teplotě s možností bez extrakce pro naše rychlá diagnostická řešení v mnoha oblastech. Patří mezi ně chřipka, chlamydie, kapavka, trichomonas, HBV, HCV, HPV, tuberkulóza, herpes, syfilis atd. Jsme nadšeni, že můžeme se společností Mawi spolupracovat na budoucích produktech, které umožní rychle testovat tisíce pacientů na různé infekce včetně respiračních, gastrointestinálních, sexuálně přenosných patogenů a patogenů s antimikrobiální rezistencí."

O společnosti Prime Discoveries

Společnost Prime Discoveries vyvíjí rychlou, novou diagnostiku infekcí způsobených novými patogeny se zaměřením na nákladově efektivní, masivně škálovatelné a snadno automatizovatelné testy. Vědci společnosti Prime Discoveries, která byla založena v roce 2017 v New Yorku, mají rozsáhlé zkušenosti v oblasti mikrobiologie, výpočetní biologie, laboratorní automatizace a umělé inteligence ze společností Genentech, Cooper Genomics, Recombine, Phosphorus a NYU. Poradci společnosti Prime jsou přední odborníci v oblasti genomiky a veřejného zdraví, včetně Dr. George Churche a New York University. Společnost Prime podporují akademické instituce, firmy rizikového kapitálu a investoři včetně New York University, Charles Zegar (Bloomberg), Esther Dyson (23 & Me), BoxGroup, Akron Fusion Ventures, Beresford Ventures, Cannonball Capital, Liquid 2 Ventures, Francois Nader (Moderna, Acceleron, Shire), Unshackled Ventures, Doberman Forward a další. Další informace naleznete na adrese www.primediscoveries.com.

O společnosti Mawi DNA Technologies

Společnost Mawi DNA Technologies, založená v roce 2013, vyvinula a uvedla na trh technologii iSWAB, inovativní systém pro sběr biologických vzorků. Posláním společnosti Mawi je udržet integritu vzorků z jakéhokoli místa na světě při pokojové teplotě, což umožňuje skutečnou rozmanitost vzorků v jakémkoli geografickém regionu nebo segmentu populace. At Mawi, The Future of Biosampling is Here™. Další informace naleznete na adrese http://www.mawidna.com.

Podívejte se na zdrojovou verzi zprávy: https://www.businesswire.com/news/home/20220425005323/en/

Kontakt

Investors:

Jerome David, VP of Sales and Marketing

510-256-5186, j.david@mawidna.com

Media Contact:

Susan Tellem, APR, RN, BSN

310-313-3444, susan@tellemgrodypr.com

Zdroj: Mawi DNA Technologies

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-věda-zdraví-farmacie-Mawi DNA Technologies

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.