Když píše Yalom, nemusíte se bát číst O smrti a životě

Už neměl žádnou knihu psát, ovšem člověk míní, Pán Bůh mění. Spisovatel a psychoterapeut Irvin D. Yalom čelil jedné z nejtěžších chvil, když jeho milovaná žena smrtelně onemocněla. Společně začali psát knihu, kterou dokončil Irv sám.

Proč byste se vlastně měli začíst do knihy O smrti a životě? Yalom předkládá příběh psaný z perspektivy dvou milujících se lidí (strávili se ženou společně neuvěřitelných 70 let), z nichž jeden jde smrti vstříc a druhý zůstává. Bez příkras, autenticky, s velkou empatií a otevřeností. Trávíte s Yalomovými den po dni v okamžicích loučení se s lidmi, věcmi, bilancujícími naplněný život a zároveň čelícími strachu a bolesti. Už jen to, že se ve vás ozval strach o něčem takovém číst, dokazuje, jak nesmírně potřebné dílo vzniklo.

Irvin D. Yalom je emeritním profesorem psychiatrie na Stanfordově univerzitě. V Portále vyšly jeho knihy Lži na pohovce, Existenciální psychoterapie, Když Nietzsche plakal, Máma a smysl života, Chvála psychoterapie, Láska a její kat, Každý den o trochu blíž, Léčba Schopenhauerem, Problém Spinoza, Hovory k sobě a Stávám se sám sebou.

ISBN: 978-80-262-1883-8

Nakladatelství: Portál, s.r.o.

https://nakladatelstvi.portal.cz/nakladatelstvi/aktuality/101463/kdyz-pise-yalom-nemusite-se-bat-cist-o-smrti-a-zivote

obchod.portal.cz

.

Klíčová slova ČR-literatura-nakladatelství-Portál

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.