Discovery Life Sciences přebírá obchodní jednotku Gentest společnosti Corning Incorporated

Discovery Life Sciences Logo

Discovery Life Sciences Logo

SPOJENÍM GENTESTU S NEDÁVNOU AKVIZICÍ SPOLEČNOSTI IVAL VYTVÁŘÍ JEDNIČKA V OBLASTI BIOLOGICKÝCH VZORKŮ NEDOSTIŽNOU NABÍDKU SLUŽEB PRO VÝZKUM METABOLISMU LÉČIV IN VITRO

Společnost Discovery Life Sciences™ (Discovery), která je specialistou na biologické vzorky a biomarkery, v úterý oznámila akvizici obchodní jednotky Gentest®, která je součástí divize Life Sciences společnosti Corning Incorporated. Převzetí jednotky Gentest doplňuje nedávnou akvizici společnosti In Vitro ADMET Laboratories, LLC (IVAL), kterou společnost Discovery uskutečnila v prosinci loňského roku, a upevňuje pozici Discovery jako předního poskytovatele experimentálních in vitro systémů pro farmaceutický průmysl a přírodní vědy.

Nabídka Gentestu zahrnuje absorpční a transportní činidla, rekombinantní metabolické enzymy, tkáňové frakce, hepatocyty, další produkty pro toxikologický výzkum farmakokinetiky a biotransformace (Absorption, Distribution, Metabolism, Excretion – ADME) a smluvní výzkumné služby. Toto portfolio ideálně doplní stávající nabídku ADME a toxikologických řešení společnosti Discovery, obsahující kryokonzervované hepatocyty, enterocyty a související služby, vyvíjené a spravované pod vedením světově uznávaného odborníka na hepatocyty, dr. Alberta Li, který je zároveň vědeckým ředitelem společnosti Discovery pro farmakologii a toxikologii.

Spojení obou portfolií rozšiřuje kapacitu společnosti Discovery poskytovat vědecky podloženou expertízu v oblasti biologických vzorků pro vývoj léčiv a biomarkerů. Výzkumným pracovníkům může nyní Discovery nabídnout přístup k jednomu z největších světových inventářů mikrozomů a hepatocytů spolu s příslušnými špičkovými technologiemi a vědeckými službami v jakémkoli měřítku. Znovu tak upevňuje svou pozici jedničky na trhu s biologickými vzorky. Jedinečný inovační aparát, který tímto krokem vytvořila, pomáhá získávat prakticky využitelné výsledky, které jejím klientům umožňují efektivnější a hospodárnější vedení programů vývoje léčiv.

"Velice nás těší, že můžeme v týmu Discovery přivítat vynikající vědecké odborníky a výjimečné talenty, kteří portfolio Gentest ve společnosti Corning vytvořili," řekl dr. Li. "Spojením jak desítek let zkušeností s aplikací experimentálních in vitro přístupů v hodnocení metabolismu léčiv a mezilékových interakcí, toxikologii a farmakologii, tak i mimořádných technologií obou stran umožní společnosti Discovery nabídnout vědeckým komunitám a laboratořím pro vývoj léčiv ty nejmodernější a nejkvalitnější buněčné produkty a výzkumné služby."

O společnostech Discovery Life Sciences a HudsonAlpha Discovery

Společnost Discovery Life Sciences je specialistou na vzorky biologických materiálů a biomarkery a představuje spojení největší komerční zásoby vzorků biologických materiálů na světě a sítě pro jejich získávání s předními laboratořemi, které poskytují služby v oblasti biomarkerů s cílem urychlení nových léčebných programů s podporou biomarkerů, stejně jako i doprovodných diagnostických programů pro léčbu rakoviny, infekčních onemocnění a dalších vzácných zdravotních problémů. Jsme předním poskytovatelem vysoce charakterizovaných lidských buněčných výchozích materiálů a odborných komplexních analytických služeb pro rozvoj výzkumu, vývoje a výrobních programů buněčné a genové terapie.

Společnost HudsonAlpha Discovery® je sekvenační a bioinformatickou divizí společnosti Discovery, která provozuje celosvětově uznávanou servisní laboratoř využívající nejmodernějších technologií v oblasti genového výzkumu ke komplexní podpoře translačního a klinického výzkumu.

Díky špičkovým odborným znalostem a inovativnímu využití současných technologií tým společnosti Discovery úzce spolupracuje se zákazníky s cílem rychleji překonávat překážky a získávat výsledky pro rozhodování o zásadních otázkách výzkumu a vývoje nejrychleji na trhu. Představujeme vědu ve vašich službách, Science at your Service™! Další informace najdete na stránkách dls.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

KONTAKT: Brian Bennett,

discovery.communications@dls.com

PROTEXT

Klíčová slova USA-věda-zdraví-farmacie-Discovery Life Sciences

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.