B.I.G. VISION® FOR ALL od společnosti Rodenstock: Nejlepší vidění s biometricky inteligentními brýlovými čočkami pro všechny

Každý jsme jiný a stejně rozdílné a individuální jsou naše oči. Proto jsme ve společnosti Rodenstock vyvinuli zcela inovativní technologii, která umožňuje určit individuální biometrii oka z několika tisíc měřicích bodů a využít ji přímo ve výrobě brýlové čočky. Biometrické brýlové čočky Rodenstock proto nabízí nejostřejší možné vidění ve všech úhlech a v celé ploše brýlové čočky. V souladu s firemní filozofií B.I.G. VISION® FOR ALL (Biometric Intelligent Glasses FOR ALL) se společnost Rodenstock rozhodla nabízet biometrické progresivní čočky všem.

Biometrická přesnost znamená podstatný rozdíl

Zhruba od 45. roku života ztrácí oční čočka postupně svou pružnost, a proto již nedokáže dostatečně rychle měnit vidění do blízka a do dálky. Progresivní brýlové čočky v tomto procesu oko podporují a umožňují tak jeho nepřetržité vidění na všechny potřebné vzdálenosti.

Předpokladem ostrého vidění při každém pohledu a ve všech úhlech pohledů je přesné přizpůsobení progresivních čoček jedotlivému oku.

Doposud se většina brýlových čoček vyráběla na základě tradičního očního testu, při kterém se pro výpočet brýlové čočky stanovují pouze čtyři standardní hodnoty refrakce. Pokud se brýlové čočky vyrábí pouze na základě těchto čtyř hodnot, použijí se pro biometrické údaje jednotlivých očí standardní hodnoty z redukovaného modelu oka, které vyhovují přesně pouze 2 % očí. Stará norma nebere v úvahu fakt, že každé oko je jedinečné - například tvarem čočky a rohovky, což ovlivňuje přesnost přizpůsobení brýlové čočky individuálním potřebám oka.

Nejlepší volba: Biometrické progresivní čočky založené na technologii DNEye®

Biometrické progresivní brýlové čočky vyrobené na základě měření technologií DNEye® představují posun paradigmatu ve výpočtu progresivních čoček. Naměřená data naprosto přesně odpovídají každému oku, například jeho jedinečnému tvaru a specifické velikosti. Tyto údaje se následně zohledňují ve výrobním procesu brýlových čoček.

Výsledkem výroby brýlových čoček na základě přesného měření oka pomocí DNEye® Scanneru jsou čočky, které svému nositeli poskytují nejostřejší možné vidění. Biometrické měření každého oka zahrnuje nejen jeho délku, ale dalších několik tisíc datových bodů - to je v našem oboru naprosto jedinečné. Pomocí těchto datových souborů je vytvořen přesný, komplexní model pro každé oko. Všechna relevantní biometrická data se následně přenášejí přímo do procesu výroby čoček. Na základě toho se pak vypočítá čočka, která se co nejlépe přizpůsobí každému jednotlivci. Tímto způsobem může společnost Rodenstock určit střed ostrého vidění pro každé oko zvlášť. A nositelé brýlí tak zažívají nejostřejší vidění ve všech úhlech pohledu.

Vysoký stupeň biometrické preciznosti těchto čoček, založené na přesném modelu oka nositele, inspiroval společnost Rodenstock k novému názvu. Tyto brýlové čočky nazývá B.I.G. EXACT™. Nová, další alternativa: Biometrické progresivní čočky vytvořené pomocí umělé inteligence

Na začátku biometrického výzkumu čelila společnost Rodenstock výzvě - starému standardu používanému při výrobě progresivních čoček. Starý standard, který většina výrobců brýlí používá dodnes, představuje čtyři standardní hodnoty refrakce nositele brýlí z tradičního očního testu. Toto je jediný vstupní údaj pro výrobu brýlových čoček.

To byl výchozí bod pro myšlenku plně využít potenciál čtyř standardních hodnot refrakce a hledat nový způsob, jak zajistit ostřejší vidění pro více nositelů progresivních čoček, a to zejména v těch případech, kdy není k dispozici individuální soubor dat, získaný přesným měřením pomocí technologie DNEye®.

Pomocí umělé inteligence a jednoho z největších souborů biometrických dat, který zahrnuje 500 000 individuálních biometrických měření očí jiných nositelů brýlí, byl ve společnosti Rodenstock vytvořen nový standard výpočtu brýlových čoček. Tento nový standard výpočtu čoček umožňuje vytvořit biometrický model oka založený na umělé inteligenci, když jsou k dispozici pouze tradiční čtyři standardní hodnoty refrakce. To představuje mnohem vyšší úroveň biometrické přesnosti u standardních progresivních čoček, což zase umožňuje výrobu biometrických čoček bez předchozího měření pomocí skeneru DNEye®. Společnost Rodenstock představuje novou normu a nazývá proto tyto nové brýlové čočky vytvořené umělou inteligencí B.I.G. NORM™.

B.I.G. VISION® FOR ALL představuje B.I.G. EXACT™ a B.I.G. NORM™

Zatímco přesnost a výhody čoček B.I.G. EXACT™ - vyrobených na základě přesného měření DNEye® Scannerem - jsou stále nepřekonané, s novými čočkami B.I.G. NORM™ může společnost Rodenstock dosáhnout svého cíle a nabídnout biometrické progresivní brýlové čočky opravdu každému, kdo brýle potřebuje. Společnost Rodenstock tak zahajuje biometrickou revoluci a vytváří systém B.I.G. VISION® FOR ALL i se standardními hodnotami refrakce.

O společnosti Rodenstock:

Rodenstock je předním světovým výrobcem vysoce kvalitních brýlových čoček. S filozofií "B.I.G. VISION® FOR ALL - Biometric Intelligent Glasses" se zasazuje o změnu paradigmatu v oblasti individuálních progresivních brýlí. Společnost byla založena v roce 1877 a sídlí v Mnichově v Německu. Zaměstnává přibližně 4 900 lidí po celém světě a je zastoupena obchodními kancelářemi a distribučními partnery ve více než 85 zemích. Rodenstock má výrobní závody ve 14 pobočkách ve 13 zemích.

Další informace najdete zde: bigprecision | Rodenstock

Navštivte nás také na facebook.com/Rodenstock/

www.youtube.com/RodenstockGroup

www.instagram.com/rodenstock_official/

www.linkedin.com/company/rodenstock

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1778771/Rodenstock_BIG.jpgLogo - https://mma.prnewswire.com/media/1778770/Rodenstock_Logo.jpg

Kontakt:

Rodenstock GmbH, Sandra Wenz-Kaytan,

e-mail: sandra.wenz-kaytan@rodenstock.com

Tel.: +49 89/7202-684

Klíčová slova Německo-zdraví-firmy-Rodenstock

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.