Broker Freedom Finance expanduje do Španělska, čtvrtletní tržby mateřského holdingu vzrostly o 46 % na 146 milionů dolarů

Freedom Finance Europe od začátku dubna rozšiřuje své působení v západní Evropě a otevírá zastoupení ve španělském Madridu. Na lokálním trhu chce být pro své klienty důvěryhodným online brokerem a také jedničkou mezi investičními poradci. Provozovatel investorské platformy Freedom24 je dceřinou společností Freedom Holding Corp., jejíž příjmy v posledním čtvrtletí roku 2021 vzrostly o polovinu na 146 mil. dolarů. Holding v březnu dosáhl tržní kapitalizace 3,6 mld. dolarů.

Od začátku dubna rozšiřuje Freedom Finance Europe působení na Pyrenejský poloostrov. Otevřením španělského zastoupení bude působit broker už v 30 evropských zemích, kde slouží více než 110 tisícům klientům. "Otevření fyzické kanceláře v zemi by mělo směřovat k získání vedoucí pozice na místním trhu. V letošním roce pak plánujeme postupné otevírání dalších zastoupení v západní Evropě," uvádí Maxim Manturov, ředitel skupiny Freedom Finance Europe pro investiční analýzy.

Freedom Finance je jediným evropským brokerem zalistovaným na největší technologické burze na světě Nasdaq. Jednoduchá investiční aplikace a platforma Freedom24 je pak od června 2021 dostupná i českým a slovenským uživatelům. Platforma doporučuje zajímavé investiční příležitosti, a především se specializuje na tzv. počáteční veřejné nabídky (IPO) firem. To uživatelům umožňuje přístup k často výrazně nižší ceně akcií ještě před vstupem společnosti na burzu. Na rozdíl od konkurence nabízí Freedom24 účast v IPO i malým soukromým investorům.

Tržby Freedom Holding Corp. vzrostly o polovinu

Mateřské společnosti Freedom Holding Corp. se dlouhodobě daří a její tržby v posledním čtvrtletí roku 2021 vzrostly o 46 % na hodnotu 146 mil. dolarů. Celkový čistý příjem společnosti činil 51 mil. dolarů, což je o 9 mil. více než za stejné období předchozího roku. Vlastní kapitál dosáhl 21. prosince loňského roku na úroveň 591,49 milionů dolarů. V březnu byla tržní kapitalizace holdingu na 3,6 mld. dolarů.

"Klíčové čtvrtletní finanční ukazatele stále vykazují růst ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Holding i nadále pokračuje v rozšiřování svého podnikání v dalších zemích. Jeho budoucnost vidíme ve vývoji ekosystému a inovativních digitálních produktů, protože věříme, že velká společnost s úspěšnými technologickými řešeními je v dnešním digitálním světě efektivnější," říká Timur Turlov, výkonný ředitel společnosti Freedom Holding Corp.

Po celém světě využívá služeb společnosti přes 370 tisíc makléřských klientských účtů, přičemž téměř třetina účtů patří evropským klientům. Holding má zastoupení ve 13 zemích světa, kde provozuje 98 kanceláří a zaměstnává 2 500 pracovníků.

Freedom Finance Europe Ltd, aktivní člen Asociace finančních trhů v Evropě (AFME), je evropskou dceřinou společností Freedom Holding Corp. Prostřednictvím obchodní platformy Freedom24.com nabízí Freedom Finance přímý přístup k transakcím největších burz cenných papírů na americkém, evropském, ruském a asijském trhu. Kromě investic do akcií nabízí Freedom24 také přístup k IPO s vysokým růstovým potenciálem a úspěšně slouží investorům v 35 zemích.

.

Klíčová slova ČR-Španělsko-finance-Freedom Finance

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.