Zóna volného obchodu v Čcheng-tu dosahuje kvalitního rozvoje

Obchodní úřad v Čcheng-tu oznamuje:

Významná součást s'čchuanské pilotní zóny volného obchodu (Free Trade Zone – FTZ), FTZ Čcheng-tu, vstoupila do nové fáze reformy.

S'-čchuanská zóna volného obchodu byla založena v roce 2017 a skládá se ze tří částí: nové oblasti Čcheng-tu FTZ Tianfu, oblasti nádraží Qingbaijiang a oblasti Jižní s'čchuanský přístav v Lu-čou.

V souladu s inovačními úkoly s'čchuanské FTZ prozkoumala FTZ v Čcheng-tu přes 430 inovativních institucí. Z nich bylo celkem 51 přijato v provincii S'čchuan a 13 zreplikováno a propagováno po celé zemi. FTZ Čcheng-tu se již tři roky umisťuje na první příčce indexu inovací, hodnotícího všechny FTZ v Číně.

Stanovila národní standardy pro certifikovaný vývoz nízkouhlíkových produktů, rozvoj tradiční medicíny a výstavby nemovitostí. Její reformy, jako například integrovaný vícedimenzionální dopravní systém, přispívají ke sladění čínských norem s mezinárodními standardy.

Podle oficiálních údajů fungovalo v oblasti FTZ Čcheng-tu od dubna 2017 do února 2022 více než 183.800 registrovaných podniků s investicemi přes 1,8 bilionu jüanů (283,91 miliardy dolarů). 1655 z těchto podniků, představujících investici 178,82 miliardy jüanů, je financováno ze zahraničí.

ČCheng-tu, které se nachází na křižovatce iniciativy Nové Hedvábné stezky a Ekonomického pásma řeky Jang-c'-ťiang, využilo svou polohu k rozvoji mezinárodního letectví, železničních stanic a přístavů na podporu obchodu.

V červnu loňského roku bylo otevřeno mezinárodní letiště Čcheng-tu Tianfu, čímž se Čcheng-tu stalo již třetím čínským městem se dvěma mezinárodními letišti. Mezinárodní letiště Čcheng-tu Shuangliu obsluhuje 131 mezinárodních tras, z toho 15 nákladních. Objemem cestujících a nákladu zaujímá první místo ve střední Číně.

V roce 2021 bylo na letišti Čcheng-tu otevřeno logistické centrum, nový typ přeshraničního elektronického obchodu pro zvýšení spotřeby dováženého zboží.

Tento podnik elektronického obchodu se zakládá na preferenčních politikách a výhodné poloze zóny volného obchodu, která má v blízkosti podniku sklady zajišťující rychlé dodávky zboží.

Podle místních představitelů podnik mobilizoval domácí i zahraniční zdroje a koordinuje online i offline kanály pro poskytnutí lepšího zážitku z nakupování na platformách zahraničního elektronického obchodu.

Železniční nádraží v Čcheng-tu zatím otevřelo trasy do 69 zahraničních a 25 tuzemských měst, čímž zvýšilo efektivitu mezinárodní logistiky pro další možnosti růstu.

S rozvojem hospodářského okruhu Čcheng-tu – Čchung-čching budou dle oficiálních představitelů zóny volného obchodu v S'čchuanu a Čchung-čchingu v budoucnu spolupracovat těsněji.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1778545/image.jpg

KONTAKT: Yumei Guo, +86-19130686059

Klíčová slova Čína-hospodářství-obchod-FTZ

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.