Skupina RC Europe prodala projekt ARC společnosti PPF

RC Europe, česká developerská společnost se 17 lety zkušeností na trhu, prodala v těchto dnech projekt s platným stavebním povolením pro desetipatrovou kancelářskou budovu Arc v Bukurešti.

Tato stavba byla navržena tak, aby na ploše dvou parkovacích podlaží vytvořila místo pro zhruba 300 automobilů. Bude tady i místo pro sklady, technické místnosti, šatny se sprchami a nabíjecími stanicemi pro elektromobily.

"Prodej projektu ARC nám umožní se naplno věnovat našim dalším slibným developerským projektům. Jsme si jisti, že PPF Real Estate projekt brzy dokončí, a Bukurešť tak získá špičkové kanceláře v exkluzivní lokalitě," uvedl CFO RC EUROPE Martin Grünwald.

Právní zastoupení při transakci poskytoval tým z pražské kanceláře mezinárodní právní firmy Baker McKenzie vedený Markem Dismanem a supervisovaný Liborem Baslem. Kupcem se stala skupina PPF, která podniká ve 25 zemích světa. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe.

Investor plánuje zahájit realizaci výstavby 30.000 metrů čtverečních moderních kancelářských prostor projektu ARC na druhou polovinu letošního roku, s plánovaným dokončením v roce 2024.

Společnost RC Europe má v Rumunsku také další úspěšné projekty. Například kancelářské prostory pod značkou Central, které se nacházejí v Pite?ti, Drobetě a Slatině, ale také kancelářské budovy třídy A v Pite?ti a Craiově. Kromě toho skupina RC Europe vybudovala obchodní prostory Nest v Miercurea Ciuc, Oradea a Dorohoi.

Poznámka pro editory:

RC Europe podniká v České republice, Rumunsku, Srbsku, Chorvatsku a specializuje se na development, správu a poradenství v oblasti komerčních, zdravotnických, logistických, administrativních a bytových nemovitostí. Bohaté zkušenosti máme především v oblasti stavby a rekonstrukce kancelářských budov, developmentu obchodních parků či prodejen pro potravinářské řetězce.

.

Klíčová slova ČR-Rumunsko-reality-trh-firmy-PPF-RC Europe

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.