15. země na mapě skupiny Raben Group

Rakouská společnost Bexity se připojuje k Raben

Skupina Raben Group, evropský logistický operátor, podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka, společnosti Mutares. V důsledku této transakce se do rodiny Raben připojí více než 500 zaměstnanců a 16 poboček firmy Bexity sídlící ve Vídni. Transakce byla zahájena v prosinci 2021 a schválena antimonopolním úřadem letos v únoru.

Firma Bexity, dříve známá jako Q-Logistics, a ještě předtím ve vlastnictví společnosti RCA, se připojením ke skupině Raben Group konečně dostává do rukou strategického vlastníka. Předchozí majitel Mutares koupil firmu na konci roku 2019 a za posledních 24 měsíců ji úspěšně restrukturalizoval. Firma je nyní připravena na další krok – růst v rámci skupiny Raben Group v odvětví logistiky.

„Jsme mimořádně hrdí na to, že můžeme v Raben Group přivítat zaměstnance, klienty a dodavatele firmy Bexity. Rakousko se skvěle hodí na naši evropskou mapu, protože představuje spojení mezi Německem a Itálií a je také mostem pro naše středoevropské země,” řekl Ewald Raben, CEO Raben Group.

Spolupráce mezi společnostmi Raben a Bexity při dodávání sběrných zásilek mezi Rakouskem a zeměmi, v nichž Raben působí, trvá již více než 10 let. Společnost Raben je zastáncem ekologických řešení a hlavní výhodu spatřuje v tom, že mnohé terminály firmy Bexity mají přímé železniční spojení a zajišťují vnitrostátní dopravu vlakem přes noc.

Sběrná síť Bexity existuje již od roku 1986 a byla první, která nabízela nepřetržitou službu 24/7 po celém Rakousku. Firma přepravuje více než 10 000 zásilek za den. A díky intenzivnímu využití železniční přepravy tak může činit velmi ekologickým způsobem. Společnost má 16 poboček v Rakousku a zaměstnává více než 500 zaměstnanců. Jako součást podepsané transakce se ke skupině Raben Group připojí všechny pobočky Bexity a její zaměstnanci budou nyní doma v rodině Raben.

Raben Group

Společnost Raben Group je logistický operátor, který nabízí komplexní logistické služby: smluvní logistiku, silniční přepravu (vnitrostátní, mezinárodní a přepravu na Východ), logistiku čerstvých potravin, celovozovou a kombinovanou přepravu a leteckou a námořní přepravu. Více než 90 let zkušeností a uznání na trhu umožňuje Raben Group budovat a udržovat se zákazníky dlouhodobé vztahy. Skupina nabízí malým, středním i velkým firmám logistiku „s lidskou tváří“. Součástí tohoto druhu spolupráce je i partnerství a důvěra. Při své obchodní činnosti Raben respektuje pravidla férového přístupu, protože věří, že vztahy založené na vzájemné důvěře jsou základem lepších zítřků. Raben Group má více než 160 poboček ve 14 evropských zemích (v Polsku, Německu, Nizozemí, Česku, na Slovensku, na Ukrajině, v Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Řecku a Itálii), má k dispozici přibližně 1 300 000 m2 skladovací kapacity a každý den vysílá na silnice více než 9 000 kamionů. Všechno to ale začalo malým holandským rodinným podnikem. I dnes jsou pro společnost důležité hodnoty charakteristické pro rodinné podniky, což má pozitivní dopad na zapojení zaměstnanců a vztahy se zákazníky. Raben, to jsou „lidé s drivem“. Je to tým, který miluje výzvy a hraje vždy s jediným cílem. Každý z více než 10 000 zaměstnanců má vlastní motivaci, která posouvá vpřed celý tým. Lišíme se způsobem podnikání, energií a neustálým hledáním dalších možností. Raben Group chce být motorem, díky němuž bude svět v pohybu, ale stane se také lepším a zelenějším. Proto vytrvale realizuje svou strategii pro udržitelný rozvoj založenou na třech pilířích: zodpovědné organizaci, ochraně životního prostředí a vlivu na společnost. Více informací naleznete na www.raben-group.com.

.

Klíčová slova ČR-Rakousko-služby-firmy-Raben Group

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Obchod, marketing
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.