Bezplatný průvodce screeningem kolorektálního karcinomu od NCCN je nyní k dispozici ve více než desítce jazyků

Pacientská příručka NCCN o screeningu kolorektálního karcinomu byla nově přeložena do řady jazyků, aby pacienty z celého světa informovala, proč, kdy a jak absolvovat screeningové vyšetření kolorektálního karcinomu.

National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) dnes představila nové jazykové verze nedávno vydaného dokumentu NCCN Guidelines for Patients®(Pokyny NCCN pro pacienty) na téma Screening kolorektálního karcinomu. Tento bezplatný materiál, vydaný díky finanční podpoře Nadace NCCN®, je nyní pacientům a pečovatelům k dispozici v arabštině, čínštině, francouzštině, haitské kreolštině, hindštině, hmongštině, italštině, japonštině, korejštině, polštině, portugalštině, ruštině, španělštině, somálštině, tagalštině a vietnamštině.

„Posláním nadace NCCN je rozvoj péče o onkologické pacienty pro zkvalitnění jejich životů, a to prostřednictvím financování důvěryhodných, důkazy podložených zdrojů lékařských informací," říká výkonný ředitel nadace NCCN Patrick Delaney. „Překladem této příručky do více jazyků pomáháme pacientům a pečovatelům na celém světě společně rozhodovat o tom, jaký screening je pro ně nejvhodnější."

Odborníci aktuálně doporučují začínat se screeningem kolorektálního karcinomu (CRC) u osob s průměrným rizikem ve věku 45 let a u vybraných rizikovějších skupin dokonce ještě dříve. Přístup k přesným informacím o screeningu rakoviny je obzvláště potřebný právě nyní, kdy pandemie COVID-19 vedla k omezení včasných screeningových vyšetření a diagnostiky rakoviny, což bude mít zřejmě za následek zachycení více případů rakoviny v pozdějším stadiu. „Rakovina nepočká, nečekejte ani vy!" říká NCCN. Více informací najdete na adrese NCCN.org/resume-screening.

„Screening kolorektálního karcinomu je neuvěřitelně účinným nástrojem pro zlepšení výsledků léčby a dokonce i pro prevenci tohoto běžně se vyskytujícího nádorového onemocnění," uvedla prezidentka organizace Fight Colorectal Cancer (Fight CRC) Anjee Davisová, MPPA. „Screening dokáže snížit počet úmrtí tím, že odhalí CRC v časnějším, lépe léčitelném stadiu a přispět k omezení výskytu rakoviny tím, že umožní najít a odstranit předrakovinné polypy. Těší nás, že tyto zásadní informace se nyní dostanou k ještě většímu počtu lidí na celém světě."

Bezplatné digitální verze Pokynů NCCN pro pacienty na téma screening kolorektálního karcinomu jsou k dispozici na adrese NCCN.org/patientguidelines a prostřednictvím informační aplikace NCCN Patient Guides for Cancer App. Rozrůstající se knihovna Pokynů NCCN zahrnuje více než 60 často aktualizovaných materiálů pro pacienty a pečovatele, které pokrývají většinu hlavních typů rakoviny – včetně rakoviny tlustého střeva a konečníku – a také podpůrnou péči a rady pro přeživší rakoviny.

Vědecky podložené a odborníky ověřené Pacientské příručky NCCN obsahují stejné informace jako Pokyny NCCN pro klinickou praxi v onkologii (NCCN Guidelines®), které představují uznávaný standard pro klinické vedení a politiky v péči o onkologické pacienty, stejně jako vůbec nejčastěji aktualizované pokyny pro klinickou praxi, které jsou v jakékoli oblasti medicíny k dispozici. Verze pro pacienty jsou prezentovány ve snadno čitelném formátu s grafy, obrázky a slovníčkem lékařských termínů. V současné době je k dispozici více než 50 jazykových verzí Pokynů NCCN pro pacienty.

Více informací i možnost podpořit tyto a další zdroje pro onkologické pacienty a jejich pečovatele najdete na adrese NCCN.org/patients.

O organizaci National Comprehensive Cancer Network

Organizace National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) je nezisková aliance předních onkologických center, která se věnuje péči o pacienty, výzkumu a vzdělávání. Posláním NCCN je zlepšování a usnadňování kvalitní, efektivní, spravedlivé a dostupné onkologické péče pro zkvalitnění života všech pacientů. Pro více informací o pokynech NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology (NCCN Guidelines®) a dalších aktivitách organizace navštivte stránky NCCN.org. Organizaci můžete také sledovat na sítích Facebook @NCCNorg, Instagram @NCCNorg a Twitter @NCCN.

O Nadaci NCCN

Nadaci NCCN ® založila organizace National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) s cílem posílit postavení onkologických pacientů a podpořit inovace v léčbě rakoviny. Pomocí knihovny pokynů pro pacienty NCCN Guidelines for Patients® a dalších vzdělávacích materiálů zprostředkovává Nadace NCCN onkologickým pacientům a jejich pečovatelům objektivní odborné rady od předních světových expertů na rakovinu. Nadace NCCN rovněž podporuje pokroky v léčbě rakoviny prostřednictvím financování mladých nadějných vědců, kteří stojí v čele výzkumu rakoviny. Další informace o Nadaci NCCN najdete na stránkách NCCN.org/foundation.

Kontakt pro média:

Rachel Darwinová

267-622-6624

darwin@nccn.org

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/441768/NCCN_Logo.jpg

Klíčová slova USA-zdraví-NCCN

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.