Společnost Clean Origin získala od společnosti Titan kapitálovou investici ve výši 20 milionů dolarů

Přední značka laboratorně pěstovaných diamantů použije finanční prostředky na posílení dodavatelského řetězce a maloobchodu.

Společnost Great Heights Inc. a její dceřiná společnost Clean Origin LLC, přední online DTC prodejci laboratorně pěstovaných diamantů, zásnubních prstenů a šperků, v úterý oznámili kapitálovou investici ve výši 20 milionů dolarů od společnosti TCL North America, Inc. (TCL Inc.), dceřiné společnosti Titan Company Limited (NSE:TITAN) – indické společnosti vyrábějící luxusní výrobky, známé výrobou šperků a hodinek – na další rozvoj podnikání. Společnost Clean Origin hodlá využít finanční prostředky k rozšíření svých aktivit, posílení dodavatelského řetězce, k investicím do vícekanálového maloobchodního prodeje, využití přeshraničních indicko-amerických synergií a vybudování bilance odolnosti (fortress balance sheet), aby mohla dále dominovat v sektoru zásnubních prstenů s laboratorně pěstovanými diamanty.

S touto transakcí činí cena společnost Great Heights Inc. přibližně 132,8 milionu USD na základě ocenění před vyplacením peněz a 152,8 milionu USD na základě ocenění po vyplacení peněz. Transakce přitom nepřináší žádnou změnu řízení ani směřování společnosti, která si zachovává většinovou kontrolu.

Součástí transakce je:

• Ajoy Chawla, generální ředitel divize šperků společnosti Titan Company Limited, se stane členem představenstva společnosti Great Heights Inc.

• Společnost Titan bude vlastnit přibližně 13,09 % ekonomického podílu a 17,54 % hlasovacích práv ve společnosti Great Heights Inc.

"Jsme rádi, že jsme si vybrali za partnera společnost Titan, a těšíme se, že můžeme pana Chawlu přivítat v našem představenstvu," uvedl Alexander Weindling, spoluzakladatel a generální ředitel společností Clean Origin a Great Heights Inc. "Společnost Titan přináší více než jen hotovost, která podpoří náš růst, ale také hluboké odborné znalosti v oblasti mezinárodní výroby, kontroly a logistiky diamantových šperků na zakázku napříč celosvětovou platformou."

Společnost Clean Origin si klade za cíl udržet diamantový sektor na vyšší úrovni díky novému, ekologicky uvědomělému a bezkonfliktnímu procesu, který každému dodá klidu při nákupu diamantů. Řemeslo laboratorní výroby diamantů připomíná přirozený proces pěstování a vytváří molekulárně identických kamenů bez ničivé síly těžby a její temné etiky. Všechny diamanty jsou stoprocentně pravé, stoprocentně etické a nezávisle certifikované, aby splňovaly nejvyšší standard kvality.

O společnosti Clean Origin

Clean Origin, dceřiná značka společnosti Great Heights Inc. je největším prodejcem čistě laboratorně pěstovaných diamantových šperků v USA. Tým založený v roce 2017 Alexandrem Weindlingem, Ryanem Bonifacinem a skupinou veteránů v oboru, dohromady s více než 100 lety zkušeností, se rozhodl narušit způsob, jakým se diamanty vyvíjejí, získávají a prodávají. Mezi počáteční investory patřil Terry Burman, předseda představenstva společnosti Abercrombie & Fitch, bývalý předseda představenstva společnosti Zale's a generální ředitel značek Signet Kay Jewelers a Jared. Společnost Clean Origin zná odvětví diamantových šperků do hloubky a jejím posláním je zlepšit zkušenosti s nakupováním diamantů. Společnost klade na první místo kvalitu a etiku, aby se spotřebitelé mohli cítit dobře s diamanty nyní i navždy. Další informace naleznete na adrese www.cleanorigin.com .

O společnosti Titan Company Limited

Společnost Titan, společný podnik skupiny Tata a společnosti Tamil Nadu Industrial Development Corporation (TIDCO), zahájila svou činnost v roce 1984. Od té doby se aktivity společnosti Titan rozšířily od hodinek k vytvoření největší indické lifestylové značky šperků Tanishq a největšího indického digitálního klenotnického omnichannelu Caratlane.com. Společnost Titan je všeobecně známa tím, že změnila klenotnický průmysl v Indii a že se stala průkopníkem zážitkového maloobchodu na indickém trhu. Prostřednictvím 2000 prodejen v Indii i v zahraničí globální klenotnické aktivity společnosti Titan dosáhly v roce 2021 obratu 2,7 miliardy amerických dolarů.

Společnost Tata, kterou v roce 1868 založil Jamsetji Tata, je jedním z předních světových podniků. Ve svém posledním fiskálním roce dosáhla společnost Tata tržeb ve výši 103 miliard amerických dolarů s tržní kapitalizací přesahující 300 miliard amerických dolarů – včetně 28 veřejně obchodovaných společností k 30. září 2021 – v deseti průmyslových vertikálách včetně spotřebního, technologického a maloobchodního průmyslu.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220322005240/en/

Kontakty

Clean Origin LLC

John E. Beckwith

Finanční a administrativní ředitel

jeb@cleanorigin.com

Zdroj: Clean Origin LLC

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

PROTEXT

Klíčová slova USA-Indie-chemie-finance-trh-firmy-Titan-Clean Origin

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.