PROHLÁŠENÍ LANNYHO J. DAVISE, AMERICKÉHO PRÁVNÍHO PORADCE DMYTRA FIRTASHE, VE KTERÉM OZNAMUJE FIRTASHOVU PŘETRVÁVAJÍCÍ PODPORU UKRAJINSKÉHO OBRANNÉHO ÚSILÍ PŘED RUSKOU INVAZÍ NA UKRAJINU. FIRTASH INVAZI DŮRAZNĚ ODSUZUJE

Dmytro Firtash před dvěma týdny ostře vystoupil proti ruské invazi a požádal americkou vládu o povolení vrátit se na Ukrajinu, aby zde pomáhal při obraně před tímto útokem. Toto prohlášení najdete zde. Tento názor je v souladu s jeho celoživotním postojem výrazného ukrajinského vlastence, který se vždy zasazoval o podporu silné a nezávislé Ukrajiny. Viz článek, který Firtash na toto téma napsal v květnu 2014.

Dmytro Firtash nyní proto do válečného úsilí vkládá veškerou svou energii a veškeré prostředky. Jeho závody vyrábějí protitankové zábrany na obranu ukrajinských měst a zajištění životně důležitých služeb na podporu ukrajinské infrastruktury a ekonomiky. Od zahájení invaze se také osobně nepřetržitě podílí na humanitární pomoci.

Přesto některá média o Dmytrovi Firtashovi nadále zveřejňují stejné nepřesnosti, jaká zveřejňovala po řadu předchozích let, například že sympatizuje s Ruskem, že má těsné vazby na Putina a na Kreml, nebo že má vazby na ruský organizovaný zločin nebo konkrétní údajné významné postavy ruského organizovaného zločinu. Tato opakovaně zveřejňovaná tvrzení nejsou pravdivá – v médiích se donekonečna opakují pouze na základě narážek, aniž by byla podložena jediným faktem.

Žádám všechna média, aby při informování o osobě pana Firtashe publikovala pouze fakta, zaměřila se na obrovskou tragédii, která se na Ukrajině odehrává, a přestala Dmytra Firtashe, který byl vždy zastáncem silné a nezávislé Ukrajiny, lživě napadat a očerňovat.

JMÉNEM DMYTRA FIRTAŠE ŠÍŘÍ SPOLEČNOST DAVIS, GOLDBERG & GLPER PLLC, REGISTROVANÝ ZAHRANIČNÍ ZÁSTUPCE. DALŠÍ INFORMACE JSOU K DISPOZICI NA MINISTERSTVU SPRAVEDLNOSTI VE WASHINGTONU, D. C.

Kontakt:

Lanny Davis

202-480-4309

ALange@dggpllc.com

Klíčová slova USA-Ukrajina-společnost-válka-Lanny Davis

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.