Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP představí své výrobky a služby na DEFEXPO 2022 v Indii

Indie je obecně jedním z největších asijských trhů, a platí to i pro obranný a bezpečnostní průmysl. Význam indického trhu pro světové výrobce podtrhuje i tradiční veletrh DEFEXPO, jehož již 12. ročník se bude konat ve dnech 10. až 13. března 2022 ve západoindickém městě Gándhínagar – hlavním městě státu Gudžarát. Na této významné události se opět představí i firmy patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG).

Na společném národním stánku České republiky budou na veletrhu ze společností holdingu CSG zastoupeny firmy ELDIS, RETIA, EXCALIBUR ARMY a TATRA TRUCKS, které vystaví své aktuální portfolio výrobků a služeb. Firma ELDIS Pardubice odprezentuje své komplexní řešení radarového vybavení pro letiště. ELDIS je v této oblasti v Indii historicky velmi úspěšná, téměř 90 procent indického vzdušného prostoru pokrývají radary vyrobené a dodané právě firmou ELDIS.

Společnost RETIA v Gándhínagaru představí speciální přenosný radar ReTwis 5, který je schopen detekovat a sledovat osoby a živé tvory za nekovovými překážkami. S tímto špičkovým zařízením RETIA již uspěla například v USA, ale také v Evropě, zařízení se dostalo i do výbavy Policie České republiky. RETIA představí i model jednoho ze svých hlavních produktů, kterým je kompaktní 3D radar ReGuard, který je schopen detekovat a sledovat vedle standardních pozemních a vzdušných cílů i bezpilotní drony. Díky tomu může fungovat jako součást protidronových systémů.

Šternberský podnik EXCALIBUR ARMY (EA) rovněž není na asijských trzích nováčkem. Disponuje kapacitami pro vývoj a výrobu nových moderních pozemních bojových i podpůrných systémů, zároveň si však uchovává i servisní a modernizační kapacity pro tzv. východní techniku, která je v Indii a obecně Asii stále hojně rozšířena. Proto EA bude na DEFEXPO 2022 nabízet náhradní díly na osvědčené tanky T-72 nebo pásová BVP-2. Náhradní díly EA nabídne také pro vyprošťovací vozidla AV-15 či mostní automobily AM-50 na podvozcích Tatra, které jsou v indické armádě velmi rozšířené. Pro indické zákazníky také mohou být zajímavé modernizační programy navazující na oba jmenované typy podpůrných vozidel v podobě vyprošťovacího a odtahového vozidla TREVA-15 či mostních automobilů AM-50EX a AM-70EX. Expozici EA bude doplňovat prezentace moderního dekontaminačního vozidla DECON rovněž na podvozku Tatra.

Na stánku České republiky nebudou chybět ani zástupci kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS, kteří indickým partnerům i dalším potenciální zákazníkům představí aktuální portfolio nákladních automobilů Tatra. To tvoří modelové řady Tatra Force, Tatra Tactic a Tatra Phoenix, přičemž všechny tři se uplatňují v ozbrojených silách mnoha zemí po celém světě. Pro kopřivnickou automobilku TATRA TRUCKS je Indie také jedním z nejdůležitějších odbytišť, přičemž indická armáda se řadí k největším uživatelům vozů Tatra na světě. V této souvislosti lze připomenout, že TATRA TRUCKS je strategickým partnerem indického státního podniku BEML, který právě automobily Tatra vyrábí pro indickou armádu.

Veletrh DEFEXPO se koná každé dva roky a jde o jednu z největších událostí v oblasti vojenských, bezpečnostních a aerokosmických technologií v Indii. Pořádá jej indická vládní organizace Defence Exhibition Organisation (DEO) ve spolupráci s indickou vládou a ministerstvem obrany. Význam DEFEXPO potrhují rovněž i čísla z 11. ročníku – v roce 2020 se veletrhu účastnilo na 1028 vystavovatelů ze 70 zemí, kteří měli k dispozici výstavní plochu o rozloze 76 tisíc m2.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Indie-průmysl-trh-zbraně-stroje-firmy-Czechoslovak Group-PP Partners Prague

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.