Prozeta již druhým rokem přináší VoD streaming filmového festivalu Jeden svět

Česká technologická společnost Prozeta se stejně jako loni stala online partnerem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět pořádaného nevládní neziskovou organizací Člověk v tísni. Tento rok bude festival probíhat jak v kinech v Praze a 24 dalších městech, tak i on-line, a to díky streamovací VoD (Video on Demand) platformě QuickMedia společnosti Prozeta.

Na streamovací platformě "Jeden svět online" najdete nejlepší filmy z posledních 11 ročníků festivalu Jeden svět. Navíc zde od 3. do 17. dubna budete moci zhlédnout 20 nejvíce strhujících filmů letošního ročníku.

Téma tohoto ročníku "Cesty svobody" poukazuje na fakt, jak jednoduše se může z cesty svobody stát cesta vedoucí k utlačování, nesvobodě a podrobení. Festival představí dokumenty ze zemí s nedemokratickými režimy, ve kterých dochází k potlačování práv menšin, a přinese také příběhy lidí bojujících za svobodu a demokracii.

"Streamovací VoD platforma umožní návštěvníkům, kteří se z jakýchkoliv důvodů na promítání filmů do kin fyzicky nedostanou, sledovat snímky z pohodlí svých domovů. VoD streaming tak přináší svobodnou volbu formátu, jak můžete vybrané zajímavé dokumenty sledovat," říká David Čermák, technický ředitel Prozety.

QuickMedia je cloudová služba, která kombinuje správu a distribuci obsahu a možnosti jeho monetizace - tedy zpoplatnění divákům. Díky vysoké flexibilitě a škálovatelnosti poskytuje klientům příležitost rychle a snadno vytvořit komplexní online video platformu s podporou všech běžných typů videoobsahu - Video on Demand, živé vysílání i lineární televizní vysílání. Doručování obsahu po celém světě je zajištěno prostřednictvím globálních sítí CDN a cloudových služeb. To umožňuje plynule dodávat vysoce kvalitní video do jakéhokoliv zařízení kdekoliv na světě. QuickMedia také podporuje nejnovější standardy DRM a poskytuje zabezpečení proti krádeži obsahu ověřené hollywoodskými studii. Oblibu si nachází u blogerů a malých poskytovatelů video obsahu až po nadnárodní společnosti.

O společnosti Prozeta

Prozeta je strategickým partnerem zákazníků, kteří považují IT za kritickou součást svých aktivit. Zákazníci z více než 20 zemí spoléhají na její produkty a technickou podporu. Řešení poskytuje klientům z mnoha oblastí, jakými jsou e-commerce, platformy pro videoobsah, banky, ISV, poskytovatelé internetových a cloudových služeb a mnoho dalších. Prozeta využívá více než 30 let zkušeností, vlastního výzkumu a vývoje k odlišení služeb a jejich přizpůsobení potřebám jednotlivých zákazníků. Specializací společnosti je integrace nejmodernějších technologií datových center a vývoj IoT. Na míru dodává řešení služeb privátních cloudů založených na platformě OpenStack a řešení softwarově definovaných úložišť BlackStor. Prozeta je distributorem Arista Networks pro Českou a Slovenskou republiku a 27 zemí střední a východní Evropy a Asie.

Více informací: www.prozeta.eu

.

Klíčová slova ČR-film-právo-internet-lidská-dokumentární-festival-firmy-Prozeta

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.