Aplikace WocaBee na učení slovíček pro školy patří mezi TOP inovace

Online aplikace WocaBee na učení slovíček pro školy získala ocenění Inovativní čin roku, které každoročně vyhlašuje slovenské Ministerstvo hospodářství

Online aplikace WocaBee na učení slovíček pro školy získala ocenění Inovativní čin roku, které každoročně vyhlašuje slovenské Ministerstvo hospodářství

Online aplikace WocaBee na učení slovíček pro školy získala ocenění Inovativní čin roku, které každoročně vyhlašuje slovenské Ministerstvo hospodářství. Aplikace WocaBee se umístila na 2. místě v kategorii Inovace služby a v rámci 14. ročníku soutěže Inovativní čin roku byla jediným oceněným projektem v oblasti školství a vzdělávání.

Webová aplikace WocaBee na učení slovíček se jako moderní pomůcka k výuce cizích jazyků používá od roku 2018. Jejím autorem je mladý programátor, absolvent Fakulty informatiky a informačních technologií STU v Bratislavě Ing. Michal Ošvát. Původně ji vytvořil jako nástroj k vlastnímu učení se jazyka, až později prototyp aplikace ve spolupráci s pedagogy přizpůsobil k používaní na školách.

Na jaře roku 2020 během první vlny koronaviru poskytl Michal Ošvát WocaBee školám i v České republice jako bezplatnou pomoc v situaci, kdy učitelům chyběli jakékoliv pomůcky pro distanční výuku. Jeho nabídku v průběhu několika dní využily desetitisíce žáků a učitelů a Michal Ošvát musel aplikaci přeprogramovat a přizpůsobit skokovému nárůstu uživatelů.

Právě tuto inovaci ocenila komise při hodnocení v rámci 14. ročníku soutěže Inovativní čin roku, do kterého bylo přihlášeno rekordních 35 návrhů. Inovovaná aplikace umožnila mladému programátorovi vstoupit na zahraniční trhy a posílit i pozici na klíčových trzích v České republice a na Slovensku. Aplikace se v současnosti využívá na školách v 9 evropských zemích a dosud ji vyzkoušelo více než 300 000 žáků a učitelů.

Aplikace WocaBee byla v rámci 14. ročníku soutěže Inovativní čin roku jediným oceněným projektem z oblasti školství a vzdělávání. „Ocenění Inovativní čin roku je pro mě velkou poctou a zároveň zadostiučiněním za práci, kterou jsem školám věnoval v posledních letech. Školství a vzdělávání, stejně jako ostatní oblasti hospodářství inovace potřebují, a já jsem velmi rád, že můžeme tímto způsoběm přispět k modernizaci jazykového vzdělávání,“ říká Michal Ošvát a pokračuje: „Získáním ocenění však samozřejme inovace ve WocaBee nekončí, právě naopak. Aplikaci na základě zpětné vazby od učitelů a žáků vylepšujeme neustále a pravidelně přinášíme novinky, které zefektivňují práci s aplikací, motivují a zlepšují výsledky žáků.“

Od roku 2019 organizuje WocaBee na školách v České republice i na Slovensku online soutěž v učení slovíček Jazykový WocaBee šampionát, která v roce 2021 získala záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Od roku 2021 WocaBee organizuje vzdělávací webináře pro učitele cizích jazyků v obou zemích s dosud celkovou účastí téměř 25 000 učitelů.

Více o aplikaci WocaBee a o ocenění Inovativní čin roku, které aplikace získala, najdete na tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=VIIoWi6Fn0c

.

Klíčová slova ČR-vzdělání-komunikace-firmy-WocaBee

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.