Společnost APITech představuje vysoce spolehlivý dutinový filtr pro snížení rušení 5G signálem v pásmu C v kritických leteckých systémech

Společnost APITech™ (API Technologies Corp.), přední dodavatel vysoce výkonných vysokofrekvenčních a elektromagnetických řešení ochrany, napájení a analogového zpracování, oznámila uvedení nové řady vysoce spolehlivých dutinových filtrů pro zmírnění rušení 5G signálem v pásmu C v kritických leteckých systémech.

Dne 25. ledna společnost APITech vydala článek s názvem „Jak sítě 5G ovlivňují letecký průmysl?". V tomto dokumentu (https://blog.apitech.com/blog/5g-aviation) byly podrobně popsány obavy související s nedávným spuštěním rychlejších mobilních služeb ve vysokofrekvenčním pásmu 5G ve Spojených státech a jeho možným dopadem na bezpečnost leteckého provozu. Zpětná vazba na tento článek byla inspirací pro vznik nejen tohoto filtru, ale i dalších nových řešení určených ke snížení bezdrátového rušení, které v současné době trápí celosvětovou leteckou dopravu.

Technologický ředitel společnosti APITech Ian Dunn se k tomuto problému nedávno vyjádřil. „Jedná se o první z mnoha problémů s rušením, které souvisejí se širokopásmovou komunikací na vyšších frekvencích, protože bezdrátové sítě se stávají základem probíhající digitální transformace. Základní poslání společnosti APITech a její cílené investice do ochrany proti vysokofrekvenčním rádiovým vlnám souvisejí s širším problémem ochrany kritické elektronické infrastruktury před stále hustším, zmateným a překrývajícím se využitím elektromagnetického spektra."

Jako příklad lze uvést vysoce spolehlivý dutinový filtr BOM10648 společnosti APITech, který je určen k řešení vznikajícího problému rušení radarových výškoměrů a dalších kritických systémů avioniky, pracujících v celosvětově přiděleném leteckém pásmu 4,2–4,4 GHz, signálem 5G sítí v pásmu C. Propustné pásmo 4,2–4,4 GHz má vložný útlum nižší než 1 dB a míru odrušení signálu mimo šířku pásma používaného v letectví větší než 50 dB se zpožděním šíření menším než 2 ms. Pouzdro tohoto filtru je 10 cm dlouhé a má čtvercový průřez o délce hrany 2,5 cm. Může být vybaveno různými konektory a možnostmi montáže tak, aby splňovalo jakýkoli požadavek na instalaci

Řešení vysoce výkonných dutinových vysokofrekvenčních filtrů společnosti APITech umožňují sítím 5G v pásmu C vystoupat do nebeských výšin.

O společnosti APITech

Společnost APITech™ (API Technologies Corp.) je inovativním konstruktérem a výrobcem vysoce výkonných subsystémů, modulů a komponentů pro ochranu, napájení a zpracování kritických aplikací vysokofrekvenčních přenosů a elektroniky. Produkty společnosti APITech, která je průkopníkem vysoce spolehlivých technologií s již více než 70letou tradicí, používají globálně zákazníci z oblasti obrany, průmyslu i obchodu v komerční letecké dopravě, bezdrátových komunikacích, lékařství, v ropném a plynařském průmyslu, při elektronických vojenských operacích, v radarovém provozu, C4ISR, protiraketové obraně, v náročných provozních podmínkách a ve vesmíru.

Další informace o řešeních vysokofrekvenčních filtrů společnosti APITech naleznete na adrese: https://www.apitech.com/products/rf-solutions/filters/

Kontakt:

Madeline Leeová

APITech

+1 508-251-6486

Madeline.lee@apitech.com

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1742367/APITech_5G_Filters.jpg

Klíčová slova USA-komunikace-elektronika-firmy-APITech

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.