Přes všeobecný pokles ekonomik pokořily tržby humpolecké společnosti Hranipex za loňský rok hranici 2 miliard korun

Filip Winkelhofer, předseda představenstva společnosti Hranipex Zdeněk Rýzner, zakladatel společnosti Hranipex

Hospodářské výsledky společnosti vykázaly meziroční nárůst tržeb o 26 procent na 2,3 miliardy korun a konsolidovaná EBITDA vzrostla na téměř 500 mil. korun. “Růst tržeb i hrubého zisku znamená, že společnost je v dobré kondici a upevňuje svoji pozici lídra ve výrobě a dodávkách produktů i služeb pro nábytkářský průmysl,“ uvedl předseda představenstva Filip Winkelhofer.

Společnost Hranipex plánuje aktivně rozšiřovat mezinárodní obchodní zastoupení, produktové portfolio a výrobní technologie. Kratší distribuční vzdálenosti, dlouhá užitná hodnota výrobků a zavádění nových technologií výroby znamenají, že se Hranipex díky zahraničním pobočkám významně podílí i na posilování udržitelnosti a technologické modernizaci.

“Podstata našeho úspěchu je založena především na firemních hodnotách, jako je dlouhodobá péče o zaměstnance, týmová práce, výborné vztahy se zákazníky, dodavateli i obchodními partnery. Značnou pozornost věnujeme investicím do výzkumu a vývoje směřujícím k dlouhodobě udržitelným technologiím,” dodal Filip Winkelhofer k rozvoji společnosti.

Společnost Hranipex založil v humpolecké garáži na počátku 90. let Zdeněk Rýzner s podporou rodičů a dnes se řadí mezi největší rodinné firmy v České republice. Je předním evropským výrobcem a dodavatelem nábytkových hran a komponentů pro výrobu nábytku. Společnost má v současné době 560 zaměstnanců, z toho 250 ve svých dceřiných společnostech. Obchodní síť Hranipex vybudoval ve 12 zemích a své produkty exportuje prostřednictvím partnerů do dalších sedmdesáti států světa.

Pobočky Hranipex:

Německo – HRANIPEX GmbH

Rakousko – Hranipex Ges.m.b.H.

Francie – HRANIPEX SAS

Velká Británie – Hranipex Ltd

Itálie – HRANIPEX S.R.L.

Polsko – HRANIPEX Sp. z o.o.

Litva – Hranipex, UAB

Slovensko – HRANIPEX, a.s.

Maďarsko – HRANIPEX Kft.

Rumunsko – HRANIPEX S.R.L.

Bělorusko – Hranipex LTD

Ukrajina – HRANIPEX TOV

Kontakt:

Barbora Hejtmánková, PR manažer

E: barbora.hejtmankova@hranipex.com

Klíčová slova ČR-dřevo-nábytek-firmy-Hranipex-AGE COM

Oblast
Vysočina (ji)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.