Multimediální projekt Čeští výrobci od Idealabu vypráví příběhy lokálních firem a představuje jejich výrobní a kreativní procesy

Jaká je cesta k tomu, aby se kolo točilo, sklo krásně zářilo a česká výroba byla tam, kde je? Na to odpovídá nový multimediální projekt Čeští výrobci, který si vzal za cíl podpořit tuzemské firmy zaměřené na výrobu designových produktů, nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Nezaměnitelný design, kvalita materiálu i výroby, nápaditost, a hlavně nadšení a láska k řemeslu. To spojuje všechny výrobce, kteří se objeví ve dvaceti reportážních videích, které diváci najdou webových stránkách projektu cestivyrobci.cz nebo na kanálu YouTube v českém i anglickém jazyce.

Premiérový díl Čeští výrobci představil značku TON, českého výrobce ohýbaného nábytku. Druhý díl patří firmě KOMA Modular, která je průkopníkem v modulární výstavbě. Třetí díl přináší setkání s rodinnou firmou Benlemi. Ta se zabývá výrobou nábytku z přírodních materiálů. Následovalo natáčení se skláři z firmy Aldit a zatím posledním dílem je představení nábytkářské firmy Vespera. Projekt, který vznikl za podpory a ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky, úspěšně pokračuje a postupně budou přibývat další příběhy s výrobními firmami, jako je LD Seating z Boskovic.

Projekt Čeští výrobci vznikl v marketingové a PR agentuře Idealab Radka Váni. „Stále více hledáme kvalitní a designové produkty, jejich výroba však bývá veřejnosti skrytá. Utajena je většinou také složitost kreativních a výrobních procesů. Projekt Čeští výrobci poskytuje pohled do zákulisí výroby všem, kteří chtějí poznat, jak věci fungují,” vysvětluje autor projektu a zakladatel Idealabu Radek Váňa.

Agentura Idealab odstartovala v roce 2009 a za třináct let existence si na své konto připsala zajímavé spolupráce s českými i zahraničními značkami. V tuto chvíli je pražský Idealab jedinou tuzemskou agenturou, která poskytuje full servis v marketingu, PR a produkci klientům pohybujícím se na poli architektury a designu.

„Troufám si říct, že jsme největší PR agenturou pro architekty v Čechách. Od počátku naší existence se specializujeme na komunikaci architektonických studií a firem z oblasti developmentu a designu. Za tu dobu jsme spolupracovali s desítkami firem, jak z oblasti výroby designu, tak s architektonickými studii. Celkem nyní portfolio Idealabu čítá na čtyři desítky klientů. Naše služby nyní rozšiřujeme dál. Od loňského roku třeba řídíme kompletní marketing značce přírodní kosmetiky Botanicus,“ vysvětluje zakladatel Radek Váňa.

„Za poslední dva roky se nám podařilo vyrůst o 40 %, rozšířili jsme kreativní tým a připravujeme se na nové projekty, například se slavným dánským výrobcem designu Fritz Hansen nebo s českým výrobcem kancelářského sezení LD seating,“ doplňuje Radek Váňa. Součástí Idealabu, mimo to, že pomáhá lídrům v oboru budovat jejich komunikační obraz, je i vlastní podcastové a audiovizuální studio a online magazín Archizoom.cz, který připravuje třetím rokem zkušený redaktorský tým s návštěvností 15 000 uživatelů měsíčně.

Kontakt:

Irena Vaňková

Tel.: 605115236

irena@idealab.cz

Klíčová slova ČR-průmysl-styl-design-Idealab

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.