Yutong Bus vykazuje stabilní růst: očekávaný nárůst čistého zisku o 7,87 milionu USD na 23,61 milionu USD za rok 2021 představuje 10% až 30% meziroční nárůst

Společnost Yutong Bus Co., Ltd. (dále jen „Yutong", SHA: 600066), přední světový výrobce užitkových vozidel, překonala trend na čínském trhu s autobusy splněním svého cíle dosáhnout 0,17% růstu tržeb za rok 2021. Společnost v loňském roce vyrobila 42.065 autobusů, což představuje oproti předchozímu roku mírný nárůst o 0,2 %, zatímco prodej autobusů dosáhl počtu 41.828 s meziročním nárůstem o 0,17 %. Čistý zisk za rok 2021 by měl podle prognóz vzrůst o 7,87 milionu USD na 23,61 milionu USD.

Ve srovnání s rokem 2020 zažívá celosvětový autobusový průmysl pomalé oživení, celkové obchodní výsledky velkých autobusových společností v Číně však zůstávají vyčerpané a slabé. Za těchto obtížných okolností si společnost Yutong trvale udržuje vedoucí postavení v oboru, posouvá trh kupředu a prosazuje inovace.

V roce 2021 uskutečnila řadu významných průlomů v oblasti inteligentní konektivity, autonomního řízení, technologie palivových článků a aplikací nových materiálů. Na své cestě za zlepšením zážitku z veřejné dopravy dosáhla hned několika významných milníků:

– Na trh uvedla malý autonomní autobus A6 s technologií autonomního řízení úrovně L4, který byl testován v Kataru a Kazachstánu.

– Získala dvě designová ocenění Red Dot Award.

– Dosáhla masového komerčního provozu svého autobusu poháněného vodíkovými palivovými články.

– Představila konstrukční princip nové generace – bezpečnostní standard pro elektrické autobusy „YESS".

I nadále společnost Yutong pokračuje v průzkumu zahraničních trhů. Do dnešního dne vyvezla více než 80.000 vozidel a vybudovala globální prodejní a servisní síť pokrývající Evropu, Ameriku, Asii a Tichomoří, Společenství nezávislých států, Blízký východ a Afriku. Na svých hlavních cílových trzích se pak zařadila mezi hlavní dodavatele autobusů.

Kromě důrazu na vlastní rozvoj je Yutong aktivní také v oblasti společenské odpovědnosti. V reakci na volání po ekologickém a nízkouhlíkovém cestování společnost Yutong usilovně rozvíjí oblast autobusů s novými typy pohonu a ovládla jak trojici technologií nového pohonu – čistě elektrický, hybridní a vodíkové palivové články – tak i technologii autonomního řízení užitkových vozidel. Kumulativní prodej více než 160.000 autobusů s novými typy pohonu snížil spotřebu paliva o 2,133 miliardy litrů ročně, ušetřil spotřebu 335 milionů metrů krychlových zemního plynu a dosáhl kumulativního snížení emisí uhlíku o přibližně 23,25 milionu tun.

Další informace naleznete na stránkách Yutong Bus.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1730542/image_1.jpg

KONTAKT: Zhenghua Huang, huangzhc@yutong.com

Klíčová slova Čína-automoto-firmy-Yutong Bus

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.