Společnost DreamTec přinesla průlom v biotechnologiích: perorální vakcínu a posilovač protilátek proti COVID-19, spory bakterie bacillus subtilis

Od vypuknutí epidemie koronaviru před dvěma lety jsou vakcíny stále aktuálním tématem. Společnost DreamTec Research Limited (DreamTec, http://www.dreamtec.hk) dosáhla významného průlomu ve vývoji perorální vakcíny proti COVID-19. V nezávisle hodnoceném článku nedávno publikovaném v mezinárodním lékařském časopise Vaccines tato společnost dokazuje, že spory bakterie bacillus subtilis (B. Subtilis ) na svém povrchu exprimují doménu, která váže receptor pro hrotový protein SARS-CoV-2 (sRBD). Mohou tak následně produkovat neutralizační protilátky. Společnost DreamTec provedla pilotní studii nové perorální vakcíny proti COVID-19, která dokáže vyvolat imunitní odpověď u myší i lidských dobrovolníků bez nežádoucích účinků (identifikátor ClinicalTrials.gov: NCT05057923).

„Chtěli jsme vytvořit perorální vakcínu proti COVID-19, která bude bezpečná, účinná a bude se snadno aplikovat," říká dr. Kwong, vědecký ředitel společnosti DreamTec. Použití posilovače protilátek B. Subtilis vzbudilo celosvětovou pozornost, protože jej lze skladovat při pokojové teplotě a zůstává stabilní po dobu nejméně šesti měsíců, jak uvádějí britský web Clinical Trials Arena. Dr. Kwong dodal, že se spike proteiny nedostávají do krevního oběhu.

B. Subtilis byl vybrán na základě své schopnosti přežívat v podmínkách lidského střevního mikrobiomu díky tvorbě spor. Také americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) mu udělil hodnocení Všeobecně považovaný za bezpečný (GRAS). Vzhledem k tomu, že účinnost tradičních vakcín je oslabena vždy, když se objeví nová varianta, dodal dr. Kwong: „Stávající podobu vakcín jsme vytvořili během několika měsíců, takže v případě potřeby můžeme v budoucnu totéž provést i pro další případné varianty viru SARS-CoV-2, jako je Omicron."

„Při provádění předklinických studií chceme spolupracovat s partnery v oboru, abychom vyhodnotili bezpečnostní aspekty pro humánní použití vakcíny," uvedl dr. Kwong. Společnost DreamTec předpokládá, že bude perorální posilovač protilátek vyrábět ve formě kapslí obsahujících miliardy spor B. Subtilis. Transgenní spory se pak uvolní do tenkého střeva, kde vyvolají specifickou imunitní odpověď ve sliznicích. To umožní bezpečný a účinný přístup k očkovaným lidem, který posílí jejich imunitní ochranu proti SARS-CoV-2.

Společnost DreamTec založil dr. Kwong Wai Yeung. Jde o biotechnologickou společnost, která vyvíjí špičkové biotechnologie a zabývá se například expresí cenných rekombinantních proteinů, RNA a kultivací kmenových buněk.

Video - https://mma.prnewswire.com/media/1717684/Oral_vaccine_English_v2.mp4

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1717472/image_1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1717473/Image_2.jpg

KONTAKT: Keith Wai Yeung Kwong, keithkwong@dreamtec.hk, +852-37052355

Klíčová slova Čína-zdraví-věda-DreamTec

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.