Robert J. Giuffra jr. a Scott Miller se stávají spolupředsedy společnosti Sullivan & Cromwell LLP

Společnost Sullivan & Cromwell LLP v pondělí oznámila, že Robert J. Giuffra jr. a Scott Miller se s účinností od 1. ledna 2022 stávají spolupředsedy firmy.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celé znění zprávy najdete tady: https://www.businesswire.com/news/home/20220103005204/en/

Giuffra a Miller zastávali funkci místopředsedů společnosti od ledna 2021. Nyní nahradili Josepha C. Shenkera, který v čele firmy stál od roku 2010. Ten bude i nadále působit jako starší člen řídícího výboru společnosti a bude se dále věnovat soukromému podnikání.

„Od svého založení společnost Sullivan & Cromwell prokázala neúnavnou oddanost svým zákazníkům, zaměstnancům a komunitám, ve kterých působí,“ řekl Shenker. „Bob a Scott tyto kvality ztělesňují a již dávno se etablovali jako důvěryhodní poradci, jejichž vzájemně se doplňující silné stránky v oblasti soudních sporů a práva obchodních společností odrážejí široký rozsah služeb, které poskytujeme našim klientům po celém světě.“

„Klíčem k úspěchu naší firmy je její mezinárodní působení a schopnost poskytovat integrované služby klientům prostřednictvím sítě 13 kanceláří na čtyřech kontinentech,“ uvedl Miller. „Více než polovina klientů naší firmy sídlí mimo Spojené státy a Bob i já jsme se v průběhu své kariéry zabývali i těmi nejsložitějšími přeshraničními právními záležitostmi našich klientů. Vzhledem k tomu, že svět se stává ještě více integrovaným, a problémy, kterým klienti čelí, jsou stále složitější, očekáváme, že naše globální působení bude hnacím motorem dalšího úspěchu naší firmy.“

„Jsem poctěn, že mohu spolupracovat se Scottem a našimi partnery a navázat na silnou kulturu naší firmy, která je založena na špičkových výsledcích, inovacích a závazcích vůči našim klientům i sobě navzájem,“ řekl Giuffra. „Náš model se osvědčuje již 143 let: najímáme a školíme ty nejlepší právníky, aby společně pomáhali našim klientům řešit jejich nejkritičtější problémy a využívali příležitosti s nejvyšší hodnotou.“

Robert J. Giuffra, celostátně uznávaný advokát, nastoupil do společnosti S&C v roce 1989 po praxi jako právní asistent předsedy Nejvyššího soudu USA Williama Rehnquista a soudce Ralpha Wintera z odvolacího soudu druhého obvodu USA. Sídlí v New Yorku a je členem řídícího výboru společnosti Sullivan & Cromwell od roku 2007. Je členem American College of Trial Lawyers a International Academy of Trial Lawyers a úspěšně zastupoval klienty firmy v mnohamiliardových soudních procesech, sporech a vládních šetřeních. Sehrál významnou roli při řešení největších podnikových krizí posledních 20 let, včetně bankrotu společnosti Enron, účetních podvodů ve společnostech Computer Associates a HealthSouth Corporation, finanční krize a krize s emisemi dieselových motorů společnosti Volkswagen, v níž působil jako národní koordinační poradce. Mezi jeho současné klienty patří Allianz, Goldman Sachs, Stellantis, UBS a Volkswagen. Zastupoval správní rady a ředitele společností, generální ředitele, vysoké státní úředníky, významné rodiny, advokátní kanceláře a profesionální sportovní týmy.

Scott Miller, přední podnikový poradce, nastoupil do společnosti S&C v roce 1986 poté, co pracoval jako právní asistent soudce Williama A. Norrise z amerického odvolacího soudu devátého obvodu. Běžně se zabývá mnohamiliardovými fúzemi a akvizicemi, transakcemi na kapitálových trzích a dalšími strategickými transakcemi, interními a vládními vyšetřováními a korporátními krizemi. Nyní působí v New Yorku, od roku 2014 je členem řídícího výboru společnosti a koordinuje naši americkou a evropskou podnikovou praxi. Pracoval na transakcích v oblasti fúzí a akvizic a cenných papírů ve více než 20 zemích, včetně první privatizace v Itálii a první německé LBO. Zastupoval společnost Fiat Chrysler při fúzi se společností Peugeot v hodnotě 60 miliard USD, která změnila světový automobilový průmysl vytvořením společnosti Stellantis. Dříve zastupoval společnost Fiat v souvislosti s její záchranou společnosti Chrysler v roce 2009, společnost Ferrari při jejím vstupu na burzu v roce 2015 a společnost Alcan v boji proti nepřátelské nabídce na převzetí od společnosti Alcoa a při její akvizici společností Rio Tinto v hodnotě 46 miliard USD. Společnost DISH Network zastupuje již dvacet let a v nedávné době ji zastupoval v řadě transakcí, které jí pomohly vytvořit a financovat celostátní bezdrátovou komunikační síť. V nedávné době je také v popředí trhu SPAC, kde zastupoval mimo jiné společnost DraftKings při jejím procesu de-SPAC a dalších akvizicích a financování s cílem vytvořit jednu z největších světových společností v oblasti digitální sportovní zábavy a her. Podpořil také skupinu Ermenegildo Zegna Group při její fúzi se SPAC sponzorovanou společností Investindustrial, díky níž se společnost Zegna stala společností kótovanou na newyorské burze s počáteční tržní kapitalizací přesahující 3 miliardy USD.

Robert J. Giuffra vystudoval Princetonskou univerzitu a právnickou fakultu na Yaleově univerzitě. Působil jako hlavní poradce bankovního výboru Senátu USA a jako předseda Federální advokátní rady. Je členem komise Permanent Commission on Access to Justice státu New York a výboru Standing Committee on Rules of Practice and Procedure soudů USA. Je také předsedou nadace American Swiss Foundation.

Je absolventem Arizonské státní univerzity a právnické fakulty na Kolumbijské univerzitě. Byl vedoucím partnerem pobočky Sullivan & Cromwell v Palo Altu a působil i v londýnské a losangeleské pobočce firmy. Je zmocněncem Rady Spojených států pro mezinárodní podnikání (USCIB).

O společnosti Sullivan & Cromwell LLP

Sullivan & Cromwell LLP je globální advokátní kancelář, která poskytuje poradenství v oblasti významných soudních sporů, podnikových vyšetřování a komplexních regulačních opatření, významných vnitrostátních a přeshraničních fúzí a akvizic, finančních, podnikových a restrukturalizačních transakcí, daňových záležitostí a plánování majetku. Společnost Sullivan & Cromwell byla založena v roce 1879 a zaměstnává přibližně 900 právníků v kancelářích v New Yorku, Washingtonu, Los Angeles, Palo Altu, Londýně, Frankfurtu, Paříži, Bruselu, Hongkongu, Pekingu, Tokiu, Melbourne a Sydney.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220103005204/en/

Kontakty

Matthew J. Corrigan

corriganm@sullcrom.com

+1 (212) 558-4906

Source: Sullivan & Cromwell LLP

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-právo-služby-Sullivan & Cromwell

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.