Společnost Hiddenfjord získala ocenění SEAL Business Sustainability Award pro rok 2021 za snížení emisí uhlíku o 94 %

Po přechodu z letecké přepravy na námořní získal tento chovatel lososů obecných už druhé ocenění

Rodinný podnik Hiddenfjord z Faerských ostrovů, který dodává čerstvé lososy do Severní Ameriky a Evropy, získal ocenění SEAL Business Sustainability Award za rok 2021. Společnost Hiddenfjord byla oceněna organizací SEAL (což je zkratka pro Sustainability, Environmental Achievement and Leadership) v kategorii Environmentální iniciativy za výrazné snížení emisí CO2 způsobených dopravou. Díky svému loňskému přechodu z letecké přepravy na námořní je totiž tato společnost snížila o 94 %.

„Udržitelnost je pro nás jednou z nejdůležitějších hodnot. Jsme také hluboce přesvědčeni, že naše dnešní aktivity nesmí bránit těm budoucím," říká Atli Gregersen, majitel a generální ředitel společnosti Hiddenfjord. „Toto ocenění přijímáme s pokorou, protože si uvědomujeme, že se v dnešní době všichni musíme ještě více zasazovat o změnu. Dnes je planeta v našich rukou, což nás vůči budoucím generacím zavazuje k tomu, abychom o udržitelnosti jen nemluvili, ale začali na cestě k ní také podnikat konkrétní kroky."

Společnost Hiddenfjord přestala v říjnu 2020 využívat leteckou přepravu a stala se tak prvním chovatelem lososů na světě, který se spoléhá výhradně na udržitelnější způsoby přepravy. Ve filmu vydaném u příležitosti výročí tohoto milníku společnost podrobně popsala, jak se jí podařilo při doručování čerstvých lososů zákazníkům výrazně snížit svou uhlíkovou stopu díky používání zaoceánských nákladních lodí.

Své významné postavení v oblasti ochrany životního prostředí společnost Hiddenfjord potvrdila, když získala i cenu Gold Award v kategorii životního prostředí a udržitelnosti podniku v britské soutěži Business Brilliance Awards. Gregersen byl také nominován na cenu edie Sustainability Leaders, jedno z nejprestižnějších ocenění za udržitelné podnikání ve Velké Británii, v kategorii Podnikatel roku. Tato nominace odráží práci společnosti Hiddenfjord v oblasti dobrých životních podmínek zvířat a udržitelnosti za posledních 30 let. Příkladem může být její jedinečný systém odlovu, který lososům nezpůsobuje zbytečný stres, nebo chov mladých lososů na souši. Ten zkracuje dobu pobytu lososů v oceánu, a minimalizuje tak riziko výskytu mořských vší. Ve spolupráci s faerskými úřady společnost Hiddenfjord na Faerských ostrovech neustále prosazuje přísné a praktické veterinární předpisy. Ostatní země věnující se zemědělství tak inspiruje k přijetí podobných právních předpisů.

Vítězové budou vyhlášeni 2. února 2022.

O společnosti Hiddenfjord

Společnost Hiddenfjord z Faerských ostrovů, jejíž kořeny sahají až do roku 1887, je rodinným podnikem s důrazem na kvalitu, inovace a udržitelný provoz. Další informace najdete na stránkách hiddenfjord.com.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1714454/Hiddenfjord_awards.jpg

KONTAKT:

Contessa Kellogg-Wintersová, contessa.k.winters@clydegroup.com

Klíčová slova Faerské-ekologie-moře-doprava-Hiddenfjord

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.