Společnost GameChange Solar oznámila investici 150 milionů dolarů do prioritních akcií společnosti Koch Strategic Platforms

Společnost GameChange Solar Holdings Corp. („GameChange Solar" nebo „GameChange"), přední dodavatel montážních a sledovacích systémů pro užitkové solární elektrárny, dnes oznámila, že společnost Koch Strategic Platforms („KSP"), dceřiná společnost skupiny Koch Investments Group, investovala do společnosti GameChange 150 milionů dolarů na podporu strategických rozvojových cílů společnosti.

Společnost GameChange Solar se od svého založení v roce 2012 významně rozrostla z regionálního dodavatele pevných naklápěcích montážních systémů na pozici globálního dodavatele komplexních řešení pro montáž solárních panelů, sledovacích systémů a softwaru pro vývojáře v oblasti obnovitelných zdrojů a firmy zabývající se jejich návrhem, dodávkami a výstavbou (EPC). Společnost Wood Mackenzie ji v roce 2020 zařadila na 3. místo žebříčku největších výrobců sledovacích prvků pro solární panely na domácím trhu a na 6. místo žebříčku jejich největších prodejců na světě. Investice společnosti KSP pomůže podpořit další růst v roce 2022 a v následujících letech.

Finanční ředitel společnosti GameChange Mark Gibbens řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme zahájit další fázi našeho rozvoje za podpory významného investora v oblasti energetické transformace. Společnost Koch nabízí nejen kapitál pro podporu růstu, ale také možnost vzájemného využití schopností obou společností."

Společnost KSP se zaměřuje na investice v oblasti transformace energetiky jako na jednu ze svých hlavních oblastí zájmu a strategicky investuje do společností s velkým potenciálem, které revolučně ovlivňují trh. V poslední době společnost KSP oznámila investice do hodnotového řetězce baterií a nových zdrojů ukládání energií a související infrastruktury.

„Společnost KSP je nadšená z možnosti investovat do společnosti GameChange Solar, která uvádí na trh výhodná řešení v oblasti solární energie," prohlásil Jeremy Bezdek, výkonný ředitel společnosti Koch Strategic Platforms. „Věříme, že její nabídky budou tento obor i nadále pozitivně ovlivňovat a těšíme se, že v budoucnu pomůžeme tento růst urychlit."

Nejdůležitější informace o transakci:

● Investice do prioritních akcií ve výši 150 milionů USD, které by v případě konverze představovaly menšinový podíl ve společnosti GameChange Solar;

● Investice byla provedena na základě rozsáhlé hloubkové kontroly pokročilých řešení společnosti GameChange pro montáž a sledování solárních panelů, softwaru, a jejích minulých výsledků a připravovaných projektů

● Zúčastněné strany nadále zkoumají strategická partnerství v klíčových oblastech, která podporují další příležitosti pro růst společností GameChange Solar a Koch.

Kromě nové kapitálové investice se společnost GameChange, spolu s několika dceřinými společnostmi Koch Industries, zavázala spolupracovat na prozkoumání možností strategické spolupráce mezi klíčovými společnostmi, včetně společnosti KBX, která poskytuje globální dopravní, logistická a technologická řešení prostřednictvím špičkových nástrojů a služeb a také společnosti Koch Engineered Solutions („KES").

Čisté výnosy z této investice použije společnost GameChange Solar k dosažení následujících cílů:

● Pokračovat v rozšiřování zavedeného podílu na trhu ve Spojených státech a na celém světě;

● Urychlit výzkum a vývoj produktů, včetně řešení pro zvýšení marže, nové technologie 2P sledování, nového systému pevné montáže s náklonem a pokročilého softwaru pro sledování;

● Rozšířit vysoce kvalitní a rozmanitou zákaznickou základnu

● Rozšířit mezinárodní nasazení a výrobní povědomí.

Strategické sladění s podniky společnosti Koch

Společnost GameChange prozkoumává možnosti vzájemně výhodného propojení s několika podniky společnosti Koch Industries. Několik podniků společnosti Koch by mohlo pomoci například následujícími způsoby:

● Práce na zlepšení řízení rozsáhlého globálního dodavatelského řetězce společnosti GameChange s využitím objemu a úrovně provozu společnosti KBX;

● Využití pokroků v softwaru pro řízení spotřeby energie a řešení vyvinutých společnostmi Koch

● Zajištění toho, aby měla tato společnosti lepší přehled o rychle se rozvíjejícím trhu alternativních energetických řešení s využitím stávajících a budoucích investic společnosti Koch Strategic Partners.

Úlohy jediného agenta pro umístění a strategického poradce se ujala společnost Citi a společnost Goodwin Procter figurovala v této transakci jako právní poradce společnosti GameChange. Společnost Jones Day působila jako právní poradce společnosti Koch.

O společnosti GameChange Solar

Společnost GameChange Solar poskytuje komplexní řešení pro montáž solárních panelů, sledovacích systémů a softwaru pro vývojáře v oblasti obnovitelných zdrojů a firmy zabývající se jejich návrhem, dodávkami a výstavbou po celém světě. Byla založena v roce 2012 a rychle se rozrostla a dosáhla významného podílu na trhu (3. místo v rámci USA a 6. místo celosvětově) a podařilo se jí prodat po celém světě projekty v objemu více 16 GW.

Společnost GameChange nabízí sadu produktů a vlastního softwaru, včetně patentovaného softwaru Genius Tracker™, který umožňuje rychlou instalaci a nabízí nízké celkové náklady na projekt díky vysoce kvalitním konstrukčním materiálům pro systémy na výšku s jedním a dvěma křemíkovými moduly a podporuje všechny moduly FirstSolar™. Společnost GameChange nabízí také řešení pevné montáže s nakláněním pro sloupkové a zátěžové systémy. V neposlední řadě společnost vyvíjí systémová řešení a další inovativní řešení pro montáž solárních panelů a sledovacích systémů.

Společnost GameChange působí na všech obydlených kontinentech a je připravena na další expanzi v USA i v zahraničí. Společnost GameChange využívá model nenáročné smluvní výroby v kombinaci s flexibilní strategií dodavatelského řetězce, aby zvýšila ziskovost a zároveň snížila požadavky na provozní kapitál. Celosvětové sídlo společnosti se nachází ve městě Norwalk v Connecticutu. https://www.gamechangesolar.com

O společnosti Koch Strategic Platforms

Společnost KSP, která má kanceláře v Atlantě a Wichitě, se touží stát preferovaným investičním partnerem strategických společností zaměřených na růst, které inovují v odvětvích s revolučním potenciálem. Tým KSP, který vznikl v roce 2020, usiluje o veřejné a soukromé investice do společností, u nichž lze dosáhnout dlouhodobého vzájemného prospěchu. https://www.kochind.com/

Pro další informace kontaktujte:

GameChange Solar

Mark Gibbens, finanční ředitel

investor.relations@gamechangesolar.com

+1 (203) 769-3793

Koch Industries

Christin Fernandezová, ředitelka komunikace

christin.fernandez@kochps.com

+1 (202) 879-8546

Foto https://mma.prnewswire.com/media/1712034/GameChange_Solar_Stock_Investment.jpg

Logo https://mma.prnewswire.com/media/1592922/GameChange_Solar_Logo.jpg

Klíčová slova USA-energie-ekologie-GameChange Solar

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.