LOGPORT ZAHAJUJE PROMĚNU BROWNFIELDU POLDI KLADNO

Kladno

Kladno

Ekosystém David Vais

Jako první realitní developer vstupuje Logport akvizicí pozemku o rozloze 14 000 m2 do bývalého areálu Poldi Kladno. V hale, která cílí na získání certifikace BREEAM na úrovní Excellent, budou aplikovány prvky Logport ekosystému, jehož součástí jsou solární panely na střeše, zelené fasády, práce s dešťovou vodou i nabíjecí stanice pro podporu elektromobility.

"Jde o strategickou lokalitu s obrovským potenciálem pro rozvoj průmyslové výstavby v okolí Prahy a celém Středočeském kraji. Vznikne zde moderní výrobně-skladovací hala, která nastaví nový standard na trhu průmyslových budov v ČR. Začátek výstavby je plánován na 7/2022 s dokončením a zahájením provozu začátkem roku 2023. Naším záměrem je, aby tyto prostory splňovaly účel a zároveň byly citlivě zasazeny do městské infrastruktury. Proto všechny naše areály vznikají v úzké spolupráci s místní municipalitou,“ vysvětluje David Vais, CEO společnosti Logport Development, která kromě Kladna připravuje areály také v Jinočanech a Uhříněvsi.

Developer komerčních nemovitostí se zaměřuje na budování klíčové městské infrastruktury. Ve vybraných lokalitách přetváří staré a již nevyužité území na moderní městské čtvrti a víceúčelové komerční zóny ve kterých kombinuje skladové a výrobní plochy s kancelářskými a obchodními prostory pro velkoobchod a služby. Areály napojené na místní síť cyklostezek a hromadnou dopravu vznikají podle nejpřísnějších ekologických měřítek s důrazem na udržitelnost životního prostředí a nastavují nové standardy fungujícího a moderního města. Již základní technické standardy konceptu Logport zahrnují práci s dešťovou vodou, solární panely na střechách, zelené fasády pro snížení energetické náročnosti budov a zabraňující vzniku tepelných ostrovů, parkovou úpravu vnějších ploch, nabíjecí stanice pro podporu elektromobility i venkovní hřiště.

"Propojujeme průmyslové a obchodní prostory, které vytváří ideální prostředí pro společnosti se zaměřením na logistiku poslední míle, e-shopy a jejich výdejní místa, strategické skladové a výrobní prostory, showroomy a kanceláře. K tomuto používáme interní tým profesionálů Naše vášeň pro development a nastavené hodnoty nás vedou k tomu, abychom všechna připravovaná území přetvořili na atraktivní místo pro práci a život kolem nich,“ doplňuje David Vais.

Více informací o společnosti a připravovaných projektech Logport najdete na www.logport.cz.

Logport je členem skupiny EBM, která působí na českém trhu od roku 1998 a vlastní kapacitou pokrývá všechny základní činnosti v oblasti přípravy a realizace výstavby. Celý projekt tak vzniká pod jednou střechou. Tím je zajištěna rychlost, flexibilita a bezvadná kvalita provedení.

Více na www.ebmgroup.cz

Lukáš Balíček, EBM Group

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-reality-firmy-Logport Development

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.