Spolupráce společnosti Pangiam s platformou Google Cloud na transformaci bezpečnosti letectví

Společnost AGS Airports Ltd vyzkouší na bezpečnostních stanovištích na letištích v Aberdeenu, Glasgow a Southamptonu novou technologii na bázi umělé inteligence

Společnost Pangiam dnes ve spolupráci s platformou Google Cloud oznámila podrobnosti o projektu DARTMOUTH, iniciativě, která má změnit způsob zajišťování bezpečnosti na letištích vyhledáváním nebezpečných předmětů ukrytých v zavazadlech a v jiném přepravovaném nákladu na letišti.

Projekt DARTMOUTH bude využívat technologie společnosti Pangiam spolu s nástroji umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) platformy Google Cloud, jako například platformu Vertex AI. Tato technologie bude testována v bezpečnostních provozech společnosti AGS Airport Ltd, která vlastní a provozuje letiště v Aberdeenu, Glasgow a Southamptonu ve Velké Británii.

Tato spolupráce znamená, že technologie společnosti Pangiam na úrovni národní bezpečnosti a velké zkušenosti se správou bezpečnostních hrozeb v letectví budou poprvé podpořeny špičkovou sadou technologií umělé inteligence platformy Google Cloud.

Projekt DARTMOUTH má zvýšit bezpečnost letecké dopravy začleněním umělé inteligence do bezpečnostních a prověřovacích kontrol na letištích. Tato technologie se v první řadě zaměří na rychlou identifikaci potenciálních nebezpečných předmětů v zavazadlech, zvýšení průchodnosti bezpečnostních kontrol, řešení kritických problémových míst v letecké dopravě a podporu bezpečnostních týmů. V pozdějších fázích dojde k jejímu širšímu uplatnění tak, aby pomohla řešit další problémy v oblasti bezpečnosti a obecnějšího provozu letiště.

Modely umělé inteligence a ML budou instruovány k tomu, aby dokázaly odhalit zakázané předměty v reálném čase přímo při kontrole zavazadel letištním rentgenovým zařízením. Budou také sloužit k odhalení anomálií a neobvyklých faktorů, které by mohly naznačovat nový nebo koordinovaný pokus o porušení bezpečnosti, a poté upozorní bezpečnostní pracovníky, aby tyto položky dále prověřili.

Alexis Long, ředitel pro strategii společnosti Pangiam, řekl: „Tato technologie představuje revoluční pokrok automatizace v oblasti letecké bezpečnosti a definuje nové standardy mezinárodní bezpečnosti. Tato technologie v první řadě zlepší zážitky cestujících, letištnímu personálu i státní správě. Abychom toho dosáhli, vybrali jsme si jako dodavatele technologií platformu Google Cloud, která je lídrem v oblasti umělé inteligence a cloudových technologií."

Mark Palmer, ředitel divize veřejného sektoru platformy Google Cloud pro region EMEA, prohlásil: „Jsme potěšeni, že můžeme se společností Pangiam spolupracovat na vzniku této revoluční iniciativy, která chrání cestující a zákazníky společnosti AGS. Síla umělé inteligence je neomezená a my se těšíme na výsledné zlepšení leteckého průmyslu jako celku."

Provozní ředitel společnosti AGS Airports Ltd. Mark Johnston k oznámení uvedl: „Platforma Google Cloud a společnost Pangiam jsou světovými lídry v oblasti umělé inteligence a jsme rádi, že můžeme s oběma organizacemi navázat spolupráci na revolučním projektu, který zásadně ovlivnit bezpečnost našich cestujících a kolegů.

„Letectví je odvětví, které nikdy nestojí na místě, a jako jedna z největších letištních skupin ve Velké Británii proto neustále hledáme nové způsoby, jak se přizpůsobit a rozvíjet. To platí zejména v případě zajišťování bezpečnosti a ochrany milionů cestujících, které každoročně přepravujeme. Žijeme v neustále se měnícím světě, ve kterém se průběžně objevují a rozvíjejí nové hrozby, a je proto nezbytné, abychom se i nadále přizpůsobovali a zaváděli nové technologie, které umožní bezpečnostním týmům v první linii zákazníkům lépe poskytovat bezproblémové, bezpečné a zabezpečené služby."

Projekt DARTMOUTH, pojmenovaný po výzkumném projektu umělé inteligence, realizovaném v Dartmouthu v roce 1956 , obecně považovaném za základní kámen v oblasti umělé inteligence, byl vyvíjen téměř rok, ale teprve dnes byla jeho příprava oznámena veřejně. Projekt DARTMOUTH zlepší úroveň kontroly zavazadel a zásilek a neobsahuje technologii rozpoznávání obličejů.

O společnosti Pangiam

Pangiam je veřejně-soukromá partnerská společnost, která buduje síť oborových partnerů, jejímž cílem je revoluční změna budoucího provozu, ochrany a bezpečnosti na letištích, v námořních přístavech a na pozemních hraničních přechodech využitím nových technologií.

Společnost Pangiam tvoří tým odborníků v oblasti cla a bezpečnosti s více než 50 lety společných zkušeností na vysokých úrovních vlády USA a Spojeného království, který díky tomu dobře chápe výzvy v oblasti bezpečnosti, řešení a reagování na katastrofy, kterým čelí vlády a vedoucí představitelé tohoto odvětví po celém světě.

O společnosti AGS Airports Ltd

Společnost AGS Airports Limited byla založena v roce 2014 s cílem investovat do letišť Aberdeen International, Glasgow a Southampton, a je druhou největší letištní skupinou ve Velké Británii.

AGS Airports Limited je ve společném vlastnictví společností Ferrovial (prostřednictvím společnosti Faero UK Limited) a AGS Airports International Sarl (lucemburská společnost, jejímž většinovým vlastníkem je společnost Macquarie European Infrastructure Fund 4 a kterou spravuje společnost Macquarie Infrastructure and Real Assets (Europe) Limited).

Kontakt pro média:

media@pangiam.com

Klíčová slova Británie-letectví-doprava-kriminalita-Pangiam

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.