Společnost Discovery Life Sciences oznámila akvizici společnosti In Vitro ADMET Laboratories

Lídr v oblasti práce s biologickými vzorky svou nejnovější akvizicí získává přístup k největší zásobě hepatocytů na světě a přední světovou firmu v oblasti výzkumu

Společnost Discovery Life Sciences™ (Discovery), the biospecimen and biomarker specialists™, ve čtvrtek oznámila akvizici společnosti In Vitro ADMET Laboratories (IVAL), čímž tato rostoucí společnost rozšířila své působení o největší světový inventář hepatocytů a o přední světově uznávanou výzkumnou firmu. Společnost IVAL se sídlem v Marylandu je předním poskytovatelem fyziologicky relevantních experimentálních systémů in vitro, které zvyšují účinnost testování metabolismu léčiv, toxikologie a farmakologie pro farmaceutický průmysl.

Doktor Albert P. Li, Ph.D., založil společnost IVAL v roce 2004. Li se k týmu vedení společnosti Discovery připojí jako vědecký ředitel pro farmakologii a toxikologii. Pod vedením dr. Liho se společnost IVAL podílela na podpoře předložení a následném schválení mnoha přelomových terapií a doprovodné diagnostiky. Dr. Li zasvětil svou kariéru rozvoji vědeckých konceptů a technologií pro přesné předpovídání vlastností lidských léčiv. Je průkopníkem v oblasti izolace, kryokonzervace a kultivace lidských hepatocytů a v oblasti použití lidských hepatocytů k hodnocení metabolismu léčiv, interakcí mezi léčivy a toxicity léčiv. Dr. Li bude stát v čele týmu zodpovědného za budoucí inovace společnosti Discovery v této oblasti.

Společnost Discovery bude pokračovat v inovativním využití lidských hepatocytů společností IVAL za účelem pochopení účinků léků na lidská játra, což umožní výzkumným pracovníkům přesněji vybírat potenciální léky, které jsou nejbezpečnějšími a nejvhodnějšími kandidáty na další vývoj, a zároveň snižovat riziko pro pacienty, míru neúspěšnosti klinických studií a související časové a finanční náklady na vývoj léků.

Společnost IVAL doplňuje stávající vědecké odborné znalosti společnosti Discovery v oblasti vývoje léčiv a biomarkerů. Tato akvizice představuje další krok v expanzi společnosti Discovery, která nyní může výzkumným pracovníkům poskytnout přístup k největším zásobám hepatocytů na světě a s nimi souvisejícím špičkovým technologiím ve velkém měřítku. Společnost Discovery v posledních třech a půl letech dokončila devět strategických akvizic a investovala do rozšíření technologií a laboratoří, aby si tak upevnila pozici předního poskytovatele výzkumných biologických materiálů a služeb v oblasti vývoje biomarkerů.

„Společnost Discovery Life Sciences hodlá trvale vynakládat maximální úsilí při vývoji inovací a zajišťování špičkové úrovně všech svých obchodních jednotek," řekl vědecký ředitel společnosti Discovery Shawn Levy, Ph.D. „Společnost IVAL podporuje náš cíl i nadále rozvíjet naše schopnosti komplexní podpory klientů v oblasti výzkumu a vývoje léčiv rozšiřováním nabídky vzorků biologických materiálů."

"IVAL a Discovery nyní společně nabídnou své služby mnohem širšímu okruhu vědců zabývajících se výzkumem a vývojem léčiv. Obě společnosti sdílejí nadšení a odhodlání zajišťovat ty nejlepší produkty a služby, které pomáhají urychlit úspěšné programy vývoje léků," prohlásil dr. Li. „Společnost IVAL je potěšena možností připojit se k rodině Discovery a rozšířit její inovativní nabídku, která pomáhá výzkumným pracovníkům rychleji pokročit ve výzkumu a vývoji nových léčebných postupů pro zajišťování bezpečnější a účinnější léčby pacientů po celém světě."

O společnostech Discovery Life Sciences a HudsonAlpha Discovery

Společnost Discovery Life Sciences je specialistou na vzorky biologických materiálů a biomarkery a představuje spojení největší komerční zásoby vzorků biologických materiálů na světě a sítě pro jejich získávání s předními laboratořemi, které poskytují služby v oblasti biomarkerů s cílem urychlení nových léčebných programů s podporou biomarkerů, stejně jako i doprovodných diagnostických programů pro léčbu rakoviny, infekčních onemocnění a dalších vzácných zdravotních problémů. Jsme předním poskytovatelem vysoce charakterizovaných lidských buněčných výchozích materiálů a odborných komplexních analytických služeb pro rozvoj výzkumu, vývoje a výrobních programů buněčné a genové terapie.

Společnost HudsonAlpha Discovery® je sekvenační a bioinformatickou divizí společnosti Discovery, která provozuje celosvětově uznávanou servisní laboratoř využívající nejmodernějších technologií v oblasti genového výzkumu ke komplexní podpoře translačního a klinického výzkumu.

Díky špičkovým odborným znalostem a inovativnímu využití současných technologií tým společnosti Discovery úzce spolupracuje se zákazníky s cílem rychleji překonávat překážky a získávat výsledky pro rozhodování o zásadních otázkách výzkumu a vývoje nejrychleji na trhu. Představujeme vědu ve vašich službách, Science at your Service™! Další informace najdete na stránkách dls.com.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1700279/Al_Li_head_shot_tie.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

KONTAKT: discovery.communications@dls.com

Klíčová slova USA-věda-zdraví-farmacie-Discovery Life Sciences

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.