Šanghajská čtvrť Fengxian propaguje plán na zvýraznění nové krajiny vodního města

V rámci bouřlivého rozvoje pěti nových měst v Šanghaji se část Fengxian v příštích pěti letech zaměří na podporu plánu na zvýraznění výhledů na řeku, rekonstrukci nábřežní ekonomicky vitální oblasti a vytvoření nového modelu rozvoje nového města na základech starého města. Podle šanghajského centra Fengxian Converged Media Center je cílem vytvoření nové vodní čtvrti s klikatým kanálem – starobylého města s výhledem na řeku a rušným nočním životem.

Podle koncepčního plánu bude krajina zahrnovat nové město Fengxian, tři oblasti ochrany historických prvků (Zhuanghang Nanqiaotang, přístav Qingcun a staré město Fengcheng) a obě strany kanálu v pěti městech (Zhuanghang, Nanqiao, Qingcun, Fengcheng a Situan).

Bude integrovat stávající vodní systém, zemědělské a lesnické prvky, stejně jako kulturní pozůstatky starých vodních měst a vytvoří nábřežní prostor s moderními vodními městy. Tato města budou spojovat nábřežní ekonomiku a kulturu s vodní dopravou, aby podpořila vitalitu obou stran kanálu.

Punanský kanál, který se razí od roku 1958 a jehož celková délka je 39 kilometrů, je osou spojující města Fengsianu a je také historickým a kulturním kontextem stojícím za rozvojem měst Zhuanghang, Nanqiao, Qingcun, Fengcheng a dalších starobylých měst.

Název Zhuanghang vznikl díky tomu, že se sem v 60. letech 14. století přestěhovala rodina Zhuangů a založila zde obchody s bavlnou a rýží. Stará ulice Zhuanghang, která je více než 1000 metrů dlouhá a plná okouzlující atmosféry vodního města, je dobře zachovalou architektonickou ulicí se styly dynastií Ming a Qing ve Fengsianu.

Nanqiao je nejdůležitějším městem Fengsianu. Přestože si dnešní návštěvníci již nedokážou představit, jak Nanqiao vypadalo jako starověké vodní město, urbanistická struktura křižujících se řek a ulic i historických památek, jako jsou továrna na okurky Dingfeng, chrám Bulede a zahrada Shenjia, stále vyzařují starobylé kulturní prvky.

Qingcun se na počátku dynastie Sung postupně stal rybářskou vesnicí a byl také známý svým rozvinutým solným průmyslem. Dnešní stará ulice Qingxi, most Nanhong, most Yongshou a most Jifang se klenou na severu a jihu řeky Qingxi. Eleganci starobylého města dokládají robustní budovy, beranidlové zdi, vyřezávané okenní sloupky či ulice a uličky s kamennými deskami.

V roce 1731 se Fengcheng stal okresem Fengxian a postupně se mu začalo říkat zkráceně Fengcheng. Ulice v kraji mají tvar kříže, mezi nimiž jsou roztroušeny konfuciánský chrám, chrám Guan Yu, chrám boha Chenghuang, chrám Wanfo, chrám Yanzi, akademie Zhaowen, pavilon Kuixing, sál Tongshan a oltář Xiannong.

Kanál Punan se stal důležitou osou budoucího rozvoje města Fengxian a hlavní břehovou linií plánu.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1698874/Fengxian.jpg

KONTAKT: Paní Liu, tel.: +86-10-63074558

Klíčová slova Čína-stavby-reality-Fengxian Converged Media Center

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.