Držením peněz na běžných účtech Češi chudnou

Podle České bankovní asociace drží Češi na svých účtech téměř tři biliony korun, což je více než dvojnásobek státního rozpočtu. Ačkoliv mají našetřené rekordní množství peněz, tak vlivem inflace chudnou. Trh přitom nabízí dostupné a bezpečné alternativy, jak nechat své peníze vydělávat.

Banky poskytují na běžných či spořicích účtech velmi nízké úroky, často navíc s nepřehlednými podmínkami. Česká investiční platforma Investown přišla s dostupným řešením, které využívá již 30.000 uživatelů. Tím je investice do výnosů z nemovitostí od pouhých 500 Kč a průměrným zhodnocením 4,5 % p.a. Je to trojnásobek, co u spořících účtů, které konzervativní banky považují za jedny z nejzajímavějších. Jak říká Alan Pock, CEO společnosti: “Zisky z výnosů z nemovitostí mají být přístupné každému, bez nutnosti mít na účtu miliony. Chceme zvednout finanční gramotnost Čechů, aby si sami mohli zajistit stabilní vedlejší příjem.”

Všechny investice se spravují přes jednoduchou mobilní aplikaci. Poté, co se uživatel rozhodnete investovat, tak mu každý měsíc přijde poměrná část zisku. “Jde o skvělou příležitost, jak takzvaně mikroinvestovat,” dodává Alan Pock. Vše je snadné, intuitivní a uživatelům je navíc k dispozici česká zákaznická podpora.

Společnost Investown je česká online investiční platforma financována společností České spořitelny ČS Seed Starter, díky které může každý jednoduše investovat do výnosů z nemovitostí po České republice a brzy i v zahraničí. Model je jednoduchý, uživatel si vybere byt, do kterého by rád vložil peníze a podílí se tak na ziscích z pronájmů. Začít může už od 500 Kč. Půl roku po spuštění dosáhl Investown hranice 30 tisíc uživatelů, kteří mají proinvestovaných 250 milionů korun, přičemž nejrychleji se proinvestoval byt v hodnotě skoro 2 miliony za méně než 30 minut.

Klíčová slova ČR-reality-finance-internet-investice-firmy-Investown

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.