Společnost Grasshopper Energy a jeho výsost princ Ștefan Dimitri Ferdinand Sturdza z rodu Sturdza podepsali dohodu o partnerství při realizaci projektů čisté energetické infrastruktury v Rumunsku

Společnost Grasshopper Energy, globální lídr v oblasti udržitelné energetické infrastruktury, a jeho výsost princ Sturdza, významný představitel starého rumunsko-moldavského šlechtického rodu Sturdza, podepsali dohodu o partnerství. Jejím cílem je do roku 2030 v Rumunsku vyvinout, postavit a začít provozovat solární projekty o výkonu až 1 GW, což představuje investice ve výši přibližně 1 miliardy USD.

Rumunsko je velmi důležitým trhem v Evropské unii a tato dohoda je důkazem jeho pokroku v oblasti investic do čisté energie i závazku bojovat proti změně klimatu. Zároveň ukazuje jeho ambici poskytnout prostor projektům zabývajícím se obnovitelnou a čistou energií v celé zemi.

Rumunská vláda hodlá do roku 2030 zvýšit kapacitu obnovitelných zdrojů energie o 7 GW, aby dosáhla nového ambiciózního cíle, kterým je začít do té doby pokrývat 30,7 % své celkové spotřeby energie z obnovitelných zdrojů. Toto slibné partnerství je první etapou v rámci cíle společnosti Grasshopper pomoci Rumunsku při plnění jeho závazků v oblasti energetické kapacity.

„Jsme velmi hrdí a máme obrovskou radost, že jsme navázali partnerství s jeho výsostí princem Ștefanem Dimitri Ferdinandem a že můžeme přispět k dosažení cílů Rumunska v oblasti čisté energie," říká Azeem M. Qureshi, generální ředitel společnosti Grasshopper Energy. „Společnost Grasshopper je poctěna, že může v Rumunsku přispět k nejnovějším inovacím v oblasti infrastruktury pro čistou energii a podpořit Rumunsko i Evropu v boji proti změně klimatu, která dnes představuje největší světovou výzvu."

„Já i moje rodina jsme vždy usilovali o zlepšení prosperity Rumunska," říká jeho výsost Ștefan Sturdza. „Slibné partnerství se společností Grasshopper Energy vydláždí cestu k čistší a udržitelnější energetické infrastruktuře v Rumunsku a zlepší postavení naší země na evropském trhu s čistou energií. Vláda si stanovila velmi důležité a ambiciózní milníky pro zvýšení kapacity výroby čisté energie. Je naší povinností ji v dosažení těchto důležitých cílů podpořit a zajistit Rumunsku lepší a zelenější budoucnost."

O společnosti Grasshopper Energy:

Grasshopper Energy je globální kanadská společnost zaměřená na vývoj, akvizice a dlouhodobé vlastnictví aktiv v oblasti čisté energie. Od svého založení v roce 2007 se společnost Grasshopper Energy stala jedním z nejdůležitějších hráčů na rychle se rozvíjejícím trhu s čistou energií. Společnost v současné době vlastní aktiva v oblasti čisté energie v hodnotě 1,8 miliardy dolarů a má plány na globální rozvoj v hodnotě 6,5 miliardy dolarů. Společnost Grasshopper Energy získala ve svém oboru několik národních ocenění, včetně ocenění Solární inovátor roku, Inovátor roku v oblasti financování projektů a Solární developer roku.

Další informace najdete na adrese http://www.grasshopperenergy.com

Další informace: Tudor Ulianovschi - Senior Vice President, Global Government Relations, tudor.ulianovschi@grasshopperenergy.com, 1-437-230-0709

Klíčová slova Kanada-Rumunsko-energie-ekologie-Grasshopper Energy

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.