500 kurátorovaných malých a středních podniků se vydává do světa na virtuální výstavu UMKM EXPO(RT) BRIlianpreneur 2021

Po úspěšné akci, která se konala dva roky po sobě, pořádá Bank Rakyat Indonesia (BRI) od 9. do 16. prosince 2021 virtuální výstavu UMKM EXPO(RT) BRIlianpreneur 2021 které se zúčastní 500 kurátorovaných malých a středních podniků, které virtuálně představí své produkty.

Sunarso, prezident společnosti BRI, říká: „Letos se zaměřujeme na obchodní setkání, na které chceme přilákat více než 105 kupujících z 30 zemí. Díky tomu mohou malé a střední podniky rozšířit své působení na mezinárodní úroveň a uspět v celosvětové konkurenci."

Výstava UMKM EXPO(RT) BRIlianpreneur 2021 představuje indonéské exportní produkty nejvyšší kvality z různých odvětví, ve kterých se projevuje indonéské dědictví a kultura. Patří mezi ně potraviny a nápoje, móda, doplňky a kosmetika a domácí dekorace a řemeslné výrobky. Očekává se, že tato odvětví, zejména potraviny a nápoje a móda, budou mít pozitivní vliv na zvýšení objemu indonéského vývozu, který v srpnu 2021 dosáhl až 20,36 miliardy USD. To podle Národního statistického úřadu představuje nárůst o 21,75% oproti červenci 2021.

Letošní ročník výstavy UMKM EXPO(RT) BRIlianpreneur 2021 bude probíhat pouze online a obchodní setkání se uskuteční ve dnech 13.-15. prosince 2021. V loňském roce společnost BRI úspěšně získala 74 kontraktů z 24 zemí v celkové hodnotě 57,5 milionu USD a letos má ještě vyšší ambice. Odhaduje, že by mohla uzavřít smlouvy v hodnotě 65 milionů USD.

Tento cíl je dosažitelný díky letošním kurátorovaným účastníkům, jako je například CV Pelangi Nusantara (Pelanusa), indonéský sociální podnik založený v roce 2012 jako komunita pomáhající ženám. Od té doby Pelanusa vyváží své vysoce kvalitní výrobky do zahraničí, například do Japonska, Malajsie nebo Vietnamu.

„Společnost BRIlianpreneur nám umožnila rozšířit síť více než 20 významných řemeslných skupin po celé zemi, protože změnila naše myšlení a motivovala nás k častějšímu využívání digitálních technologií. Prostřednictvím našich řemeslných výrobků, jako jsou například bytové dekorace, vyrobených z recyklovaných látek, chceme zachovat naše indonéské dědictví," uvedla Endahing Noor Suryanti, majitelka společnosti Pelanusa.

Výstavy se zúčastní také další z malých a středních podniků, Mutiara Handicraft, který byl založen za účelem zlepšování situace komunity zdravotně postižených. Tento podnik vyrábí patchworkové a řemeslné výrobky z recyklovaných materiálů, například pestrobarevné rohožky a deky, které pak prodává za výhodné ceny.

Součástí programu jsou také inspirativní talk show odborníků a významných řečníků, virtuální výstava, 3D výstava, virtuální výlet, rukodělný workshop a ocenění pro malé a střední podniky.

Potenciální kupující se mohou na obchodní setkání zaregistrovat už teď online a stáhnout si katalog www.brilianpreneur.com/umkm/

Pro další podrobnosti o akci a registraci navštivte adresu www.brilianpreneur.com.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1691730/BRILianpreneur_2021_R1.jpg

KONTAKT: Aestika Oryza Gunarto, tajemnice společnosti, 0215751966

Klíčová slova Indonésie-hospodářství-PT Bank Rakyat Indonesia Tbk

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.