Test žehliček prádla: Investovat do dražších modelů se vyplatí

Měření rychlosti nahřívání žehličky

Měření rychlosti nahřívání žehličky

Testování funkce kropení Vážení žehličky Testování žehliček

Redaktoři stránky Arecenze.cz se v listopadu zaměřili na testování žehliček prádla. Celkem 12 modelů podrobili důkladnému testování, při kterém se zaměřili na kvalitu žehlení, pohodlné použití a mnoho dalších parametrů. Zásadním zjištěním byla stoupající kvalita úměrná vyšší ceně a také to, že nízká hmotnost žehličky nezaručuje snadnou manipulaci.

Nejzásadnějším kritériem testu žehliček zpracovaného redakcí portálu Arecenze.cz byla kvalita žehlení, velkou váhu měly ale také funkce, pohodlí při používání a parametry spojené s teplotou žehlicí plochy a výdejem páry. Otestováno bylo celkem 12 modelů s cenovkou od 250 Kč do 2500 Kč. Vítězem se stala žehlička Braun SI 9188 z vyšší cenové kategorie. Zvláštností tohoto modelu je automatické nastavování teploty, které usnadní a zrychlí celý proces žehlení. Nejlepší lehkou žehličkou byla Gallet FAR 372 s hmotností 1,1 kg (bez vody). V testu se objevilo i jedno překvapení, levná žehlička Sencor SSI 8440GR, která se kvalitou žehlení vyrovná i několikanásobně dražším modelům. Do testu byla zařazena také ojedinělá bezdrátová žehlička.

Při testování byla velkým tématem hmotnost, která je pro mnoho uživatelů při nákupu žehličky důležitá. Cílem mnoha z nich je pořízení co nejlehčí žehličky, což ale nemusí zaručovat snadnou manipulaci se žehličkou. “Vyšší hmotnost mají obvykle velké žehličky vyšší cenové kategorie. Ty jsou ale zároveň opatřeny kvalitní žehlicí plochou a silným napařováním. Žehlení s takovou žehličkou je výrazně snadnější než s malou lehkou žehličkou se slabým napařováním a obyčejnou žehlicí plochou, která po prádle dobře neklouže,“ vysvětluje autorka testu Veronika Vyskočilová.

Důležitá je samozřejmě také bezpečnost. V testu se bohužel ukázalo, že ne všechny dnešní žehličky jsou vybaveny automatickým vypnutím. Tento systém, který může vypnutím nepoužívané žehličky předejít spálenému oblečení a zejména požáru, chyběl u několika levnějších modelů.

Uživatele kromě kvality žehlení zajímá také pohodlí při ovládání přístroje. Do celkového hodnocení se proto promítla i jednoduchost dolévání vody a viditelnost světelných indikátorů. Při doplňování vody jsou mezi žehličkami různých cenových kategorií velké rozdíly. Dražší produkty mají zpravidla velké plnicí otvory, do kterých lze vodu napustit bez problému i z kohoutku. Naopak u malých levnějších žehliček je problém trefit se do malého otvoru i přiloženou nálevkou. Cena žehličky nereflektuje jen na kvalitě žehlení, ale i na jejím celkovém zpracování. U dražších žehliček lze očekávat pohodlnější manipulaci, snazší dolévání vody i pokročilejší funkce,” uvádí Jakub Havelka, zakladatel a provozovatel webu.

Kompletní výsledky testování včetně dílčího hodnocení čtyř skupin parametrů jsou ke zhlédnutí na webových stránkách portálu. Srovnání je doplněné popisem průběhu testování a článkem Jak vybrat žehličku prádla.

Kontakt:

Jakub Havelka

Zakladatel a provozovatel portálů Arecenze.cz a Vybero.cz

Procontent s.r.o.

havelka@arecenze.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-elektronika-trh-žehličky-firmy-Procontent

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.