Společnost Huawei uzavřela partnerství pro otevřené bankovnictví se společností Neonomics pro zajištění finančních služeb v rámci AppGallery

Společnost Huawei 11. listopadu 2021 oznámila, že hodlá na AppGallery povolit služby otevřeného bankovnictví prostřednictvím spolupráce se společností Neonomics - předním poskytovatelem čistých platforem API.

Toto partnerství přinese evropským uživatelům AppGallery rozšířené finanční služby, přičemž vývojáři budou mít přístup k nástrojům, které potřebují k tomu, aby zákazníky v rámci každé aplikace propojili s jejich bankovními účty, čímž se zvýší rychlost a bezpečnost plateb. Vývojáři mohou prostřednictvím Neonomics využívat vysoce bezpečné služby agregace dat. Očekává se také, že použití technologie otevřeného bankovnictví u aplikací sníží náklady, z čehož budou mít prospěch jak vývojáři, tak spotřebitelé.

Společnost Huawei začala společně s Neonomics testovat několik funkcí otevřeného bankovnictví v nejrůznějších platebních a datových službách u vybraných partnerů ve Skandinávii, přičemž další na řadě je Evropa.

„Zabývali jsme se mnoha evropskými hráči na poli otevřeného bankovnictví a nakonec jsme se rozhodli spolupracovat se společností Neonomics, a to díky bezkonkurenčnímu výkonu její API platformy i díky její dosažitelnosti při podpoře našich partnerů v celé Evropě," sdělila k tomu Siri G. B?rsumová, globální viceprezidentka pro finanční vertikálu z oddělení Global Partnerships & Eco-Development Business v rámci skupiny Huawei Consumer Business Group. „Především si vyhovujeme kulturně, což je zásadní u všech našich partnerství, díky společné vizi a spolupráci poskytneme spotřebitelům širší výběr a finanční možnosti."

Prioritou pro společnost Huawei a zároveň klíčovým prvkem v této spolupráci zůstává ochrana osobních údajů a datová bezpečnost. Aplikace integrované se společností Neonomics získají bezpečnostní funkce včetně pokročilé autentizace a kontrol integrity systému, detekce falešných uživatelů a lokalizovaných zásad distribuce a nasazování služeb společnosti Huawei.

„Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností Huawei, která významně investuje do budoucnosti finančních služeb. Oba partneři společně věří v orientaci na zákazníka a ve spolupráci a díky naší technické infrastruktuře, která je hlavním přínosem naší nabídky, toto partnerství posiluje náš růst v celé Evropě i na dalších klíčových trzích. Domníváme se, že nyní jsme zcela připraveni nabídnout rozrůstající se zákaznické základně efektivnější způsob maximálního využití nové generace služeb otevřeného bankovnictví," řekl Christoffer Andvig, generální ředitel společnosti Neonomics.

Informace o AppGallery

AppGallery je inovativní ekosystém, který vývojářům umožňuje vytvářet jedinečné zážitky pro spotřebitele. Jeho HMS Core umožňuje integraci aplikací napříč různými zařízeními, přináší plynulejší zážitek a je součástí širší strategie „1+8+N" společnosti Huawei.

Informace o společnosti Neonomics

Společnost Neonomics je inovátorem otevřeného bankovnictví, který v rámci finančních služeb vrací moc spotřebitelům prostřednictvím nejmodernějšího jednotného technologického balíčku PSD2 API a mapy pokrytí bankovních API v Evropě. Společnost propojuje přes 150 milionů spotřebitelů s více než 2700 bankami.

Další informace o společnosti Neonomics naleznete na adrese www.neonomics.io

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1686719/image_1.jpg

KONTAKT: huaweiappgallery@huawei.com

Klíčová slova Norsko-Čína-počítače-komunikace-finance-software-firmy-Neonomics-Huawei-AppGallery

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.