FIXED.zone vstoupila v pondělí na trh START pražské burzy

Společnost FIXED.zone, která vstoupila v pondělí na trh START pražské burzy, zaznamenala v prvním týdnu svého obchodování rekordní nárůst ceny ve výši 225,23 procenta.

FIXED.zone, výrobce a distributor příslušenství pro mobilní zařízení, vstoupil na burzu v pondělí 8. 11., obchodování bylo zahájeno na ceně 222 Kč. Již první obchodní den stoupla cena na 276 Kč. V růstu kurzu pokračovala emise celý týden a dnes zakončila obchodování na ceně 500 Kč. Celkový týdenní nárůst kurzu od upisovací ceny dosáhl neuvěřitelných 225,23 procenta. Objemy obchodů činily 12,961.600 Kč. Tržní kapitalizace společnosti v současné době přesahuje 1 mld. Kč, zatímco při úpisu činila 493,3 mil Kč.

Informace o trhu START jsou k dispozici na stránkách www.pxstart.cz.

FIXED.zone

FIXED.zone a.s. je ryze českou společností s ambicí stát se evropským lídrem v oblasti všeho, co patří k mobilním telefonům, tabletům a nositelné elektronice. Pomáhá svým zákazníkům tato mobilní zařízení zdokonalit, ochránit, zjednodušit jejich používání a zpřístupnit jim nejnovější technologie. FIXED.zone vlastní majoritně zakladatelé, kteří ve společnosti aktivně manažersky působí a rozvíjejí ji. Zaměstnává více než 80 lidí. Má sídlo v Českých Budějovicích a vlastní výrobu luxusních kožených pouzder v Prostějově. Výrobky FIXED se tradičně umisťují na předních příčkách hodnocení zákazníků a v roce 2019 získala společnost prestižní cenu EUROPEAN PRODUCT DESIGN AWARD. Více na www.fixed.zone.

Burza cenných papírů Praha

Burza cenných papírů Praha, a.s. (BCPP), je největším a nejstarším organizátorem trhu s cennými papíry v České republice. Spolu se svými dceřinými společnostmi tvoří skupinu PX, jejíž nejvýznamnější společností je vedle burzy Centrální depozitář cenných papírů, a.s. (CDCP). Se skupinou PX dále úzce spolupracuje společnost POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. (PXE), z jedné třetiny vlastněná Burzou cenných papírů Praha. Burza cenných papírů Praha je z 99.54% dceřinou společností Burzy cenných papírů Vídeň.

Kontakt:

Marie Mühlhoferová

odbor externí komunikace

muhlhoferova@pse.cz

Klíčová slova ČR-burzy-komunikace-elektronika-firmy-FIXED.zone-BCPP

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.