Potraviny obohacené vitamínem K pro zásobování OSN

Potraviny pro humanitární pomoc, vyrobené z korejské rýže, budou dodávány na základě B2G smluv

Společnost BSR Korea oznámila, že provedla výběr špičkových výrobců potravin pro vývoj obohacených potravin pro humanitární pomoc v rámci projektu B2G, zaměřeného na veřejné zakázky WFP (Světový potravinový program) a IFRC (Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce). Výrobky jsou také oficiálně schváleny korejským ministerstvem pro zemědělství, potravinářství a venkov (MAFRA), a především na sebe tyto výrobky na bázi rýže poutají velkou pozornost.

Jsou k dispozici ve formě obohacených cereálních tyčinek, obohacených kaší a takzvaných „supercereálií". Na rozdíl od tradičních pšeničných výrobků je hlavní složkou těchto nových výrobků vysoce kvalitní korejská rýže. Kromě toho jsou vyvíjeny další řady obohacených výrobků, které obsahují vitamínové premixy s certifikátem GAIN a dodržují normy této mezinárodní organizace. Zvyšuje se tak šance na možnost dodávky vysoce kvalitních korejských potravin mezinárodním organizacím.

Před vývojem těchto nových výrobků se například uskutečnila inspekce výrobních linek technickými specialisty z WFP a zástupci MAFRA a společnosti Korea Agro-Fisheries and Food Trade Corporation (aT), jejíž součástí byla také podrobná schůzka, na které se řešilo přezkoumání zakázek WFP. Jednalo se o vůbec první návštěvu vedení WFP v Koreji, související s vývojem potravin.

Dne 1. listopadu 2021 se v hotelu Seoul Westin Josun konala vůbec první korejská mezinárodní konference o vývoji obohacených potravin pro humanitární pomoc, které se zúčastnily organizace IFRC, korejská pobočka WFP, společnost aT trade corporation, Korejský červený kříž, Korejský výzkumný institut pro veřejné zakázky (KIP), Korejský výzkumný institut pro potraviny (KFRI), společnost BSR Korea (B2G Prime Vendor) a vybrané potravinářské společnosti. Na této konferenci představitelé IFRC a WFP informovali o podpoře nových potravin pro humanitární pomoc na bázi hmyzích bílkovin a korejské rýže, které by mohly být dodávány uprchlíkům a obětem potravinové krize po celém světě. Kromě toho zástupci IFRC a WFP uspořádali seminář o postupech při zadávání veřejných zakázek a dodávkách mezinárodním organizacím, včetně registrace pro podávání nabídek. Nové potraviny pro humanitární pomoc budou představeny oddělení pro potraviny a dojde k naplánování dalších setkání.

Špičkoví výrobci potravin vybraní agenturou MAFRA, jako například společnost Soul Nature Food, získali všechny mezinárodní certifikáty pro bezpečnosti potravin, které splňují nejpřísnější normy, jako jsou FSSC22000, HACCP a GMP. Kromě toho, že tyto společnosti splňují normy pro zadávání veřejných zakázek mezinárodních organizací, mají také dlouholeté zkušenosti v oblasti mezinárodního vývozu a silné základy v oblasti výzkumu a vývoje

V budoucnu plánuje společnost BSR Korea společně s korejskými potravinářskými společnostmi urychlit svůj postup na mezinárodním trhu veřejných zakázek, včetně mezinárodních organizací jako WFP a OSN, a to vývojem dalších nových produktů, které budou odpovídat potřebám mezinárodních organizací, a také aktivním marketingem.

Kontakt pro média

BSR Korea

+82-42-476-2977

koreabsr@gmail.com

Klíčová slova Korea-OSN-potraviny-diplomacie-BSR Korea

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.