Premiéra Do nikam U Salvátora

Básnířka a spisovatelka Jana Štroblová (Foto: Vojtěch Kemenny)

Básnířka a spisovatelka Jana Štroblová (Foto: Vojtěch Kemenny)

Básnířka Jana Štroblová a hudební skladatel prof. Hanuš Bartoň (Foto: Vojtěch Kemenny) Herečka Radka Fidlerová a básnířka Jana Štroblová při jedné ze zkoušek v evangelickém kostele U Salvátora (Foto: Vojtěch Kemenny) Herečka Radka Fidlerová (Foto: Vojtěch Kemenny) Herečka Radka Fidlerová (Foto: Vojtěch Kemenny) Hudební skladatel prof. Hanuš Bartoň (Foto: Vojtěch Kemenny) Hudební skladatel prof. Hanuš Bartoň (Foto: Vojtěch Kemenny) Varhaník Alfred Habermann (Foto: Vojtěch Kemenny)

V evangelickém kostele U Salvátora, Salvátorská ul., bude uvedena v pátek 12. listopadu 2021 v 18:30 hodin premiéra Do nikam, poéma básnířky Jany Štroblové.

Její téma je doslova apokalyptické: Bůh vyhnal z ráje nejen lidi, ale ve své zmatenosti i sám sebe, celý svět je na útěku. "Strach jako stín až sem se za mnou táh / tajím dech puls jde tence přetence / jsme obutí jen ve svých šlápotách / každý z nás už má status běžence.“ Není návratu, cesta se stává těžší, krajina pustne, vše roztrháno na kusy. Jen místy se vrací vzpomínky do míst, kdy „svět byl ještě v pořádku“. Autorem hudby je prof. Hanuš Bartoň. Výběr nebyl náhodný, už v minulosti zhudebnil některé autorčiny texty. Skladatel Bartoň je ve vztahu k textu nanejvýš senzitivní a zároveň přesný. Jeho hudba však není v podřízené roli, naopak se jedná o vyrovnané partnerství. Uměleckého přednesu se ujme herečka Radka Fidlerová, varhanního partu Alfred Habermann. Vstupné na premiéru je dobrovolné.

Kontakt:

th.mundi@seznam.cz

Klíčová slova ČR-literatura-církve-Theatrum mundi

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.