Severský filmový podzim se vrací

Švédské drama Jak jsem se stal komikem

Švédské drama Jak jsem se stal komikem

Po roční odmlce uspořádá Severský filmový klub v listopadu a prosinci jedenáctou tradiční přehlídku kinematografie skandinávských a pobaltských zemí Severský filmový podzim 2021. Festival přinese do českých a moravských kin atraktivní nabídku snímků ze Švédska, Norska, Finska, Dánska, Islandu a Litvy.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne 11. 11. 2021 v 18:30 v pražském kině Lucerna. Bude spojeno s projekcí švédského dramatu Jak jsem se stal komikem. Citlivý snímek talentované Rojdy Sekerköz byl natočen na motivy oblíbené knihy Jonase Gardella. Populární stand-up komik Juha dostává nabídku vystoupit ve svém rodném městě, což vyvolá vzpomínky na školní léta a dávná přátelství, první lásku, ale také na velkou křivdu, kterou se roky snažil vytěsnit z mysli. Premiéra filmu proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 2019.

Dále stojí za zmínku komedie Můj táta Marianne o proměně evangelického kněze v ženu Marianne a středoškolská romance Psychobitch.

Více informací o festivalu naleznete na www.sfklub.cz.

Klíčová slova ČR-film-festival-Severský filmový klub

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.