On-line veletrh vysokých škol propojí univerzity se studenty

Nezávislý vysokoškolský portál VysokéŠkoly.cz se snaží studentům pomáhat se správným výběrem vysoké školy, a proto uspořádal největší on-line veletrh vysokých škol, kde se budou moci virtuálně setkat s vyučujícími i stávajícími studenty z desítek českých univerzit, vysokých škol a jejích fakult. On-line veletrh VŠ se koná již od 9. do 10. listopadu 2021 na adrese veletrh.vysokeskoly.cz.

"Chtěli jsme v nejisté době koronaviru, efektivně propojit univerzity a studenty středních škol (maturanty). Vytvořili jsme platformu, která není statická, ale je interaktivní. Díky tomu mohou studenti získat odpovědi na všechny nejasnosti ohledně studia a správně se rozhodnout pro budoucí studium," říká pořadatel veletrhu Jiří Ziegler.

O významnosti akce svědčí i účast předních VŠ a univerzit z celé České republiky, jako například Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Česká zemědělská univerzita, ČVUT nebo třeba Univerzita obrany, Ostravská univerzita a mnoho dalších.

Interaktivní veletržní hala

Všem váhajícím studentům i těm, kteří zatím třeba ještě ani nemají o svém budoucím studiu představu, nabídne portál veletrh.vysokeskoly.cz vše potřebné k tomu, aby si vybrali takové studium, které si zamilují a které úspěšně dokončí. Studenti budou mít v rámci interaktivní veletržní haly k dispozici živý chat se studenty a vyučujícími (zástupci) vybrané univerzity nebo fakulty, kde se budoucí vysokoškoláci mohou zeptat na vše, co je ohledně studia zajímá. Školy si na on-line platformě veletrh.vysokeskoly.cz mohou zájemci filtrovat podle svých preferencí. Oproti "živým" veletrhům tak už nemusí bloudit mezi stánky s respirátorem na nose a vše zvládnou bezpečně z pohodlí domova na PC nebo mobilu.

Virtuální přednáškový sál

Ve virtuálním přednáškovém sále mohou návštěvníci veletrhu zhlédnout také řadu přednášek a videí a poznat tak svou školu ještě o něco lépe. Po registraci na webu veletrh.vysokeskoly.cz získají studenti vstupenku ZDARMA na všechny tři dny veletrhu a také unikátní test "Na co se hodíš", který jim pomůže s výběrem oboru.

Kontakt:

Jiří Ziegler

ředitel portálu VysokeSkoly.cz a pořadatel on-line veletrhu vysokých škol

veletrh@vysokeskoly.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-školy-internet-vysoké-VysokeSkoly.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.