Společnost Tetracore, Inc. představila první PCR test pro detekci viru afrického moru prasat ve vzorcích plné krve a sleziny v reálném čase, licencovaný USDA

Test Tetracore® Real-Time PCR byl validován pro použití na vzorcích epitelu a séra.

Tetracore, Inc. (Tetracore) dnes oznámila, že Centrum pro veterinární biologii (CVB) Ministerstva zemědělství Spojených států amerických (USDA) udělilo licenci její sadě VetAlert™ pro DNA diagnostiku viru afrického moru prasat (AMP). Jedná se o první diagnostický produkt pro detekci viru AMP licencovaný ministerstvem zemědělství. Produkt se vyrábí v USA a je zásadní pro rychlou reakci v případě výskytu ohniska afrického moru prasat. Kromě toho tato diagnostická sada nabízí veterinářům a hygienikům v první linii důležitý nástroj ke zmírnění potenciálně katastrofálních ekonomických dopadů a důsledků pro dobré životní podmínky zvířat výskytu AMP.

Vysoce účinnou testovací soupravu VetAlert pro DNA detekci viru AMP vyvinuli vědci společnosti Tetracore, která ji zároveň bude nabízet na trhu.

„Je dobře známo, že viry mutují a vyvíjejí se, a proto by se zavedené návrhy PCR testů měly pravidelně přehodnocovat, aby se zajistilo, že budou i nadále vyhovovat svému účelu," říká dr. Callahan, manažer pro rozvoj podnikání a kontaktní osoba USDA CVB ve společnosti Tetracore. S ohledem na tuto skutečnost společnost Tetracore vyhodnotila současné sekvence viru AMP podle 24 známých genotypů viru AMP a navrhla novou sadu primerů a sond, která byla zkombinována s původním testem, a vytvořila tak upravenou testovací sadu pro rPCR detekci viru AMP, nazvanou VetAlert ASFV DNA Test Kit.

Upravená koncepce testu byla validována ve spolupráci s několika partnery studie včetně: (1) Centro de Investigación en Sanidad Animal, Instituto Nacional De Investigaciones Agrarias (CISA-INIA, Španělsko); (2) Národní veterinární ústav (SVA, Švédsko); (3) Sciensano (Belgie) a další mezinárodní a americké laboratoře, v nichž test prokázal rovnocennou účinnost ve srovnání s referenčními testovacími metodami používanými partnery studie.

O společnosti Tetracore, Inc.

Tetracore je biotechnologická společnost specializující se na vývoj a výrobu diagnostických zařízení a testů pro detekci infekčních onemocnění. Sídlí v biotechnologickém koridoru v Rockville ve státě Maryland. Společnost Tetracore založili v roce 1998 bývalí inspektoři Zvláštní komise OSN pro biologické zbraně a vědci z Námořního lékařského výzkumného ústavu v Bethesdě ve státě Maryland. Další informace najdete na adrese www.tetracore.com nebo se na nás obraťte emailem na jkelly@tetracore.com.

®Tetracore je registrovaná ochranná známka a VetAlert je ochranná známka společnosti Tetracore, Inc.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/371337/Tetracore_Logo.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1678328/Vet_Alert_DNA_Logo_ID_96109cd3f66b_Logo.jpg

Klíčová slova USA-zvířata-farmacie-věda-Tetracore

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.