Společnost Catapult vyvinula vůbec první systém sledování výkonnosti brankářů, který hokejovým trenérům umožňuje sledovat každého hráče z libovolného úhlu pohledu

Společnost Catapult, světový lídr v oblasti výkonnostních technologií pro vrcholový sport, oznámila nové inovace, které spojují možnosti její produktové řady Ice Hockey Analytics a analýzu specifických pohybů hokejových brankářů, aby tak týmům umožnily získat lepší kontrolu nad výkony jejich sportovců. Premiéra řešení Hockey Goaltender Analytics představuje pro hokejový sport uvedení vůbec prvního řešení svého druhu a umožňuje hráčům a trenérům sledovat brankáře ze všech 360°. Celý systém je navíc přizpůsobený jejich specifickým pohybům.

"Pozice brankáře je v hokeji skutečně ojedinělá a jedná se o jediného hráče, který je na ledě po celý zápas. Nyní mají trenéři a hráči vůbec poprvé možnost přesně zhodnotit efektivitu těchto hráčů nad rámec čistého času, který na ledě brankáři stráví," prohlásil Will Lopes, generální ředitel společnosti Catapult. "Přesnost a ojedinělost dat, která toto nové řešení poskytuje, umožní týmům mít pod lepší kontrolou zdravotní stav brankářů a konečně získat kompletní přehled o výkonech, které tito hráči podávají."

Nové řešení Hockey Goalie Analytics bylo vyvinuto přímo na základě poznatků těch nejlepších hokejových týmů na světě, včetně šesti týmů série National Hockey League. Jedinečné poznatky zákazníků vycházejí z údajů o celé řadě brankářů a jsou výsledkem 360° sledování pohybů hráčů při 2924 "situacích", které na ledě nastávají.

Díky softwaru Hockey Goalie Analytics, který je vytvořený pro konkrétní pozice, tak mohou trenéři využít objektivních dat ke snížení rizika zranění, která jsou pro post brankáře specifická. Mezi metriky, které mají nyní trenéři a hráči k dispozici, patří:

● Počet zakleknutí: Počet zakleknutí brankáře ze stoje na kolena do obranné pozice.

● Zátěž brankáře: Zátěž brankáře během celého zápasu nebo tréninku.

● Zátěž brankáře za minutu: Zátěž brankáře během celého zápasu nebo tréninku, která nabízí informace o relativní úrovni jeho zátěže.

● Asymetrie: Množství a intenzita přesunů doleva i doprava.

"Liga za posledních 10 let prošla dramatickým vývojem. Dříve brankáři strávili na ledě většinu zápasů, zatímco dnes je jejich zátěž vyrovnanější," prohlašuje Matt Price, ředitel oddělení pro sledování síly a výkonnosti týmu NHL Los Angeles Kings, který se podílel na několikaměsíčním beta testu této nové technologie během jejího vývoje.

"Měli jsme k dispozici obecné metriky, jako například čas strávený na ledě, které nám pomáhaly při zahájení diskuse o zkušenostech našich brankářů, ale společnost Catapult tento rozhovor revolučním způsobem obohatila dalšími konkrétními informacemi o jejich jedinečných pohybech a herních rutinách. Pro náš tým to znamená, že má k dispozici další důležitou úroveň vedení hráčů."

Tato novinka se připojuje k řadě řešení Ice Hockey Series společnosti Catapult, která zahrnuje: Ice Hockey Skating Analytics a SMT Game Day Importer. Trenéři ledního hokeje mají nyní k dispozici jediný zdroj spolehlivých informací o výkonnosti všech hráčů na ledě, bez ohledu na jejich pozici. To umožňuje zlepšit výkonnost týmu a zabránit přetěžování, které může způsobit zranění. Nové řešení Hockey Goaltender Analytics bude k dispozici od poloviny listopadu.

Společnost Catapult zahájila spolupráci s týmy NHL před více než 15 lety a dnes poskytuje své služby týmům po celém světě, včetně kanadského týmu ženského hokeje, který se v roce 2022 zúčastní olympijských her.

Tým Los Angeles Kings hraje v Pacifické divizi Západní konference a dvakrát získal Stanley Cup.

Další informace o tom, jak tým LA Kings využívá analýzu výkonnosti brankářů společnosti Catapult najdete na blogu společnosti Catapult.

O SPOLEČNOSTI CATAPULT

Společnost Catapult vznikla s cílem rozvinout plný potenciál každého sportovce a týmu na světě. Produkty společnosti Catapult, které se nacházejí na pomezí sportovní vědy a analytiky, jsou navrženy tak, aby optimalizovaly sportovní výkony, pomáhaly předcházet zraněním a kvantifikovaly míru návratů do hry. Společnost Catapult působí na celkem 24 místech po celém světě a má více než 400 zaměstnanců, kteří spolupracují s více než 3200 elitními týmy ve 137 zemích světa. Pokud se chcete o společnosti Catapult dozvědět další informace a získat přístup k nástrojům pro analýzu výkonnosti týmu nebo sportovce, navštivte nás na adrese catapultsports.com. Každodenní aktualizace najdete na sociálních médiích na účtu @CatapultSports.

Kontakt: Blair Hammondová Blair.hammond@catapultsports.com

Foto https://mma.prnewswire.com/media/1677871/Catapult_Hockey_Goaltender_Analytics.jpg

Klíčová slova Sport-USA-počítače-služby-hokej-firmy-Catapult

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Sport
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.