Společnost Kyndryl dokončuje oddělení od IBM a začíná obchodovat na Newyorské burze jako největší nezávislý poskytovatel IT infrastruktury na světě

Společnost Kyndryl dnes oznámila, že dokončila dříve avizované odloučení od IBM (NYSE: IBM) a začala na Newyorské burze obchodovat jako nezávislá společnost s burzovním symbolem „KD". Zazvoněním na burzovní zvon společnost Kyndryl oslavila, že se stala nezávislou veřejně obchodovanou společností.

„Jsme nadšeni, že Kyndryl se dnes stal samostatnou společností – s 90 000 nejlepšími odborníky, silnou finanční bilancí a prostorem k růstu," prohlásil Martin Schroeter, předseda společnosti Kyndryl a její generální ředitel. „Existence velké a neustále rostoucí potřeby služeb digitální transformace a naše unikátní schopnosti ve vytváření, řízení a modernizaci kriticky důležitých informačních systémů nám zajišťují bezkonkurenční postavení na trhu, který se do roku 2024 rozšíří na více než 500 miliard USD. Těšíme se na cestu před námi s rovnější a progresivnější společností, která je středobodem pokroku pro naše zákazníky a pro celý svět."

Společnost Kyndryl vstupuje na trh jako největší světový poskytovatel IT infrastruktury s diferencovaným přístupem, který integruje vývoj, zabezpečení a provoz. 90 000 odborníků společnosti Kyndryl po celém světě poskytuje prvotřídní poradenské, implementační a řízené služby světové kvality více než 4 000 globálních zákazníků, včetně 75 % společností z žebříčku Fortune 100 a předním společnostem z oblasti finančních služeb, telekomunikací, maloobchodu, letecké dopravy a automobilového průmyslu.

Společnost Kyndryl zahajuje svou nezávislou existenci se solidní finanční pozicí, s ročními příjmy ve výšce 19 miliard USD, úvěrovým ratingem na investičním stupni a dlouhodobými vztahy se zákazníky, které vedou k příjmům podobným anuitám. Společnost Kyndryl vede zkušený manažerský tým a správní rada sestávající z 10 vedoucích představitelů, kteří přinášejí různorodé pohledy a zkušenosti z oblasti technologií, finančních služeb, státních záležitostí a akademického prostředí.

Akcie společnosti Kyndryl byly 3. listopadu večer distribuovány akcionářům IBM, kteří obdrželi 1 akcii společnosti Kyndryl za každých 5 akcií IBM. Společnost IBM si po tomto rozdělení dočasně ponechala podíl 19,9 % ve společnosti Kyndryl.

"Kyndryl začíná jako důvěryhodný partner předních firem v celé České republice s týmem, který disponuje bezkonkurenčními technickými dovednostmi a zkušenostmi," uvedl Jiří Batěk, ředitel společnosti Kyndryl pro Českou republiku. "Je mi ctí vést tým odhodlný poskytovat IT služby zákazníkům v úzké spolupráci s naším širokým ekosystémem partnerů."„Během více než 20 let se nám v České republice podařilo vybudovat technologické a inovační centrum, které patří mezi nejvýznamnější v našem regionu i mimo něj. Naším cílem je tento trend dále rozvíjet." říká Zoltán Zerényi, ředitel Centra Kyndryl pro region CEE&MEA.

Společnost Kyndryl (NYSE: KD) navrhuje, buduje, spravuje a modernizuje komplexní, kritické informační systémy, na kterých každý den závisí běh celého světa. Téměř 90 000 zaměstnanců společnosti Kyndryl poskytuje servis zákazníkům ve více než 60 zemích celého světa. Více informací naleznete na stránce www.kyndryl.com.

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1678498/Kyndryl_NYSE.jpg

KONTAKT:

Kontakt pro média:

Danijela Radinkovic, Danijela.radinkovic@kyndryl.com

Kontakt pro investory:

Ellie Hartman, Eleanor.hartman@kyndryl.com

Klíčová slova USA-komunikace-počítače-trh-Kyndryl

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.