Greg Norman byl jmenován generálním ředitelem společnosti LIV Golf Investments

NORMAN PŘI PŘÍLEŽITOSTI NÁSTUPU DO FUNKCE UZAVÍRÁ PŘELOMOVOU DESETILETOU SMLOUVU S ORGANIZACÍ ASIAN TOUR, KTERÁ PŘEDSTAVUJE CELKOVÝ ZÁVAZEK VE VÝŠI VÍCE NEŽ 200 MILIONŮ DOLARŮ

Bývalá světová jednička a člen Světové golfové síně slávy Greg Norman byl jmenován do funkce generálního ředitele nově založené skupiny LIV Golf Investments, což je krok, který odstartuje řadu významných událostí pro profesionální golf po celém světě.

Norman při nástupu do funkce oznámil přelomovou sérii 10 nových velkých turnajů, které se budou po dobu 10 let každoročně konat v rámci Asian Tour, což představuje celkový závazek více než 200 milionů dolarů na podporu příležitostí a finančních odměn pro hráče. Tento krok představuje jednu z největších investic v historii profesionálního golfu.

Od roku 2022 bude tato série zařazena do programu Asian Tour a budou se v rámci ní konat nové turnaje v Asii, na Blízkém východě a v Evropě. Cílem je zvýšit angažovanost fanoušků, přilákat zájem ze strany investorů a pomoci stabilizovat profesionální golf po období celosvětové pandemie a nejistoty.

„Tohle je teprve začátek," poznamenal Norman. „Společnost LIV Golf Investments si stanovila významný kapitálový závazek, který využije k vytvoření nových příležitostí napříč profesionálním golfem po celém světě. Ve spolupráci s našimi partnery budeme podporovat golfovou komunitu na všech úrovních a dnešní oznámení o naší účasti na sérii Asian Tour je toho prvním příkladem."

„Již více než čtyřicet let jsem zastáncem podpory golfu a jeho rozvoje v Asii. Série Asian Tour je spícím obrem a my sdílíme ji rozvíjet a využít její potenciál na maximum. Propagaci těchto nových akcí považujeme za první důležitý krok v podpoře rozvíjejících se trhů a vytvoření nové platformy bohaté na herní příležitosti, které vytvářejí hodnotné cesty pro hráče."

Skupina LIV Golf Investments byla založena se společnostmi ve skupině v USA, Velké Británii a v budoucnu budou následovat pobočky v Asii. Již bylo jmenováno několik ředitelů a další oznámení budou následovat, jakmile na to nastane správný čas. Majoritním akcionářem nové skupiny je PIF, jeden z největších světových státních investičních fondů s rozmanitým mezinárodním portfoliem. Plánuje se představení dalších investičních partnerů, kteří sdílejí nadšení a víru v to, že nové příležitosti v profesionálním golfu mohou přinést velký prospěch fanouškům i hráčům.

„Jedná se o největší událost v historii Asian Tour a významný milník pro profesionální golf," řekl Cho Minn Thant, výkonný ředitel série Asian Tour. „Tento krok nám zajistí bezprecedentní nové příležitosti, vytvoří nové hráčské cesty, umožní nám komerčně konkurovat ostatním sportům a posílí náš sociální program."

„Jsme obzvláště nadšeni z perspektivy, kterou dnešní přelomová oznámení přináší amatérským hráčům, protože přítomnost špičkových turnajů v jejich domácím regionu může značně posílit jejich zájem o tento sport."

Tato série doplní páteř Asian Tour a vytvoří 25 turnajů, které by měly v roce 2022 nabízet největší finanční odměny pro všechny hráče. Každý z 10 nových turnajů bude vysílán živě po celém světě a organizátoři plánují přilákat mezinárodní talentované hráče prostřednictvím otevřené kategorie, do které se mohou přihlásit všichni, kteří splní podmínky.

Dnešní oznámení těsně navazuje na uzavření nového desetiletého partnerství mezi Asian Tour a Golf Saudi, pořadatelem turnaje Saudi International zaštiťovaným společností SoftBank Investment Advisers, díky němuž se tento turnaj stane vlajkovou lodí Asian Tour s celkovými odměnami pro hráče ve výši 5 milionů dolarů. Turnaj Saudi International nebude jednou z 10 nových soutěží, které budou součástí nového seriálu, ale rovněž bude otevřený širokému okruhu hráčů.

Další signály o zvýšení rentability série Asie Tour přišly nedávno s oznámením, že po odkladu kvůli pandemii COVID-19 se brzy obnoví možnost pořádání soutěžních turnajů. Přerušená sezóna 2020/21 bude zakončena dvěma novými turnaji v Thajsku v listopadu a prosinci 2021 a uspořádáním dalších dvou turnajů plánovaných v Singapuru v lednu 2022.

Nová série 10 událostí se bude konat v průběhu roku 2022 a všechny zastávky se budou počítat do žebříčku Order of Merit.

Další podrobnosti o novém seriálu, včetně odhalení značky a názvu, budou následovat v blízké budoucnosti.

O Asian Tour

Asian Tour je oficiální asijskou golfovou organizací, která řídí rozvoj profesionálního golfu v celém regionu, podporuje kariéru svých členů a zároveň dbá na zachování integrity tohoto sportu. Asian Tour je díky svému členství v Mezinárodní federaci PGA Tours jedinou uznávanou celoasijskou profesionální golfovou tour v Asii. Tour je oficiálně uznávána oficiálním světovým golfovým žebříčkem a body, které v ní hráči získají, jim umožňují získat uznání na světové scéně. Je také přidruženou společností The R&A. Mezi partnery Tour patří Rolex (časoměřič), Habitat for Humanity (partner pro udržitelný rozvoj), Titleist (webový partner) a FootJoy (dodavatel Tour). Sídlo organizace se nachází na ostrově Sentosa, který je domovem Asian Golf, zatímco Sentosa Golf Club je součástí exkluzivní sítě nemovitostí v rámci Asian Tour Destinations. Organizace má také kancelář v Kuala Lumpur v Malajsii.

O LIV Golf Investments

LIV Golf Investments je nově založená skupina se společnostmi v USA a ve Velké Británii, přičemž asijské pobočky budou následovat. Posláním skupiny je komplexně zlepšit status profesionálního golfu ve skutečně globálním měřítku a podpořit stávající zúčastněné strany, aby pomohly uvolnit nevyužitý potenciál tohoto sportu. Jejím zakládajícím generálním ředitelem je Greg Norman. Většinovým akcionářem skupiny je PIF, jeden z největších světových státních investičních fondů s rozmanitým mezinárodním portfoliem.

KONTAKT: Jane MacNeille, LIV Golf Investments: media@livgolfinvestments.com; Simon Wilson, Asian Tour: simon.wilson@asiantour.com

Klíčová slova USA-fondy-trh-golf-personální-firmy-LIV Golf Investments

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Sport
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.