Společnost Kohler představuje spolupráci s Danielem Arshamem a v prosinci uvede na trh limitovanou edici 99 kusů dřezů vyrobených pomocí 3D tisku

Společnost Kohler oznamuje spolupráci s umělcem Danielem Arshamem. Kohler a Daniel Arsham spojili kreativní inovace a odborné řemeslné zpracování a navrhli jedinečné umyvadlo v limitované edici s názvem Rock.01 vyrobené technikou 3D tisku. Premiéru bude mít na veletrhu Design Miami 2021 a bude vystaveno v prostoru, který firma Kohler a Daniel Arsham společně vytvořili. Rock.01 se vyrábí v obci Kohler ve Wisconsinu a bude k dostání v prosinci v celkovém počtu 99 kusů.

Prohlédněte si interaktivní vícekanálovou tiskovou zprávu zde: https://www.multivu.com/players/English/8823052-kohler-unveils-limited-edition-3d-printed-sink-with-artist-daniel-arsham/

Stejně jako většina Arshamovy tvorby je i Rock.01 oslavou plynutí času. Nádoba umyvadla, která je zhotovena ze smaltu vyrobeném pomocí 3D tisku a ručně lité mosazi, spojuje moderní technologii s téměř 148letým výrobním dědictvím společnosti Kohler do něčeho, co lze označit za funkční vysoké umění. Působení času se odráží v patině mosazného „kamene" a je dosaženo speciálním postupem.

Revoluční metoda výroby smaltu pomocí 3D tisku společnosti Kohler je špičkou v inovaci v tomto odvětví a právě tato technologie umožnila zhmotnit Danielův návrh, který by vzhledem k jeho složitosti nebylo možné vyrobit tradičními metodami.

„Rock.01 spojuje budoucnost technologie 3D tisku s nejzákladnějšími metodami ručního odlévání mosazi. Je to doslova nové, které spočívá na starém, a to se mi zdá neuvěřitelně poetické. Společnost Kohler byla ideálním partnerem pro realizaci tak složitého a futuristického designu," uvedl Arsham.

Spolupráce Daniela Arshama se společností Kohler odráží její dlouhodobý závazek směrem k umění a řemeslu. Od roku 1873 je posláním společnosti Kohler přispívat k příjemnému bydlení prostřednictvím nejvyšší úrovně designu, řemeslného zpracování a inovací.

Dne 4. listopadu se Daniel Arsham připojí k Davidu Kohlerovi, předsedovi představenstva a generálnímu řediteli společnosti Kohler Co., na digitální akci Kohler Living, na které bude diskutovat o tom, jak technologie a digitální média vytvářejí nové možnosti vyjádření a společně shrnou tuto spolupráci. Další informace a registraci k účasti najdete na: living.kohler.com.

Sada tiskových materiálů

O společnosti Kohler Co.

Společnost Kohler Co. byla založena v roce 1873 a je celosvětovým lídrem v oblasti designu, inovací a výroby kuchyňských a koupelnových výrobků, luxusních skříní, obkladů a osvětlení, motorů, generátorů a čistých energetických řešení a vlastníkem/provozovatelem dvou pětihvězdičkových hotelových a golfových resortů v obci Kohler ve Wisconsinu a ve městě St. Andrews ve Skotsku. Spolupráce s Danielem Arshamem je součástí partnerství společnosti Kohler se studiem The Art Lab Studio, uměleckou marketingovou a partnerskou poradenskou společností Sany Rezwan.

Kontakty:

Vicki Hafenstein

Victoria.valdezhafenstein@kohler.com

Jillian Rosone

Jillian.rosone@kohler.com

Logo - http://mma.prnewswire.com/media/619434/Kohler_Logo.jpg

Klíčová slova USA-počítače-trendy-Kohler

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.