Lidl představuje novou privátní značku Náš kraj

Výrobky domácích dodavatelů mají v nabídce Lidlu své stálé místo. Nyní je zákazníci ve svých prodejnách najdou ještě snáz. Produkty od českých výrobců ponesou nově privátní značku Náš kraj.

V nabídce bude už od 1. listopadu přes 80 produktů od více než 30 dodavatelů, s nimiž Lidl dlouhodobě spolupracuje. Pod novou privátní značkou Náš kraj zákazníci najdou například lázeňské oplatky, moravskou klobásu i jogurty Pochoutka. Doplní je také další produkty, které jsou pro Českou republiku typické. Chybět nebudou špekáčky, salámy Vysočina či Poličan, ale ani termix nebo oblíbená hotová jídla jako je koprová a rajská omáčka či vepřové maso s knedlíkem a zelím.

„Prostřednictvím nové privátní značky vycházíme vstříc našim zákazníkům, u kterých pozorujeme rostoucí zájem o domácí potraviny. Tradiční přitom nejsou jen jednotlivé produkty, z tradice čerpá i samotné logo Náš kraj. Zároveň tím pokračujeme v dlouholeté podpoře tuzemských dodavatelů,“ vysvětluje jednatel odpovědný za nákup Michal Farník.

Všechny produkty pod privátní značkou pocházejí od českých dodavatelů, které s Lidlem spojuje dlouholetá a prověřená spolupráce. Kromě toho mají společnou i vysokou kvalitu. „Ta je pro nás ve výběru dodavatelů naprosto zásadní. Více než 80 % sortimentu totiž tvoří výrobky vlastních značek, pro které máme společně s našimi dodavateli stanovena přísná kvalitativní kritéria,“ doplňuje Michal Farník. U privátních značek je totiž možné určit, jak bude daný produkt vypadat a chutnat a definovat i zásady jeho složení. Kvalita je pak v porovnání se značkovými výrobky rovnocenná a často vyšší, což oceňují i zákazníci.

Spolupráci s Lidlem pak blíže popisuje ředitel pro výrobu a obchodní vztahy Petr Grabec ze společnosti Delimax. Ta do Lidlu dodává například pomazánky, saláty i zpracované mořské ryby. Pod privátní značkou Náš kraj jsou to například osvědčené pomazánky a lahůdky v aspiku. „Heslem zakladatele naší firmy bylo, že jenom to nejlepší je pro naše zákazníky dost dobré a podobnou filozofii má i Lidl, který patří k našim nejnáročnějším zákazníkům,“ přibližuje. Pokud se nejedná o zavedený historický výrobek, na vývoji produktu Delimax s Lidlem spolupracují. „Lidl vždy vyžaduje, aby měl nový produkt určité benefity, například snížený obsah soli,“ dodává Petr Grabec. Spolupráce slaví úspěch také v zahraničí, kam Delimax za pomoci Lidlu dodává například oblíbenou pochoutku, hummus. „Ten dodáváme i do Španělska. Kdyby náš hummus nebyl prvotřídní kvality, neměli by Španělé důvod kupovat typicky středomořskou lahůdku z Hodonína,“ vysvětluje Petr Grabec.

Úspěch českých výrobků v zahraničí však není ničím ojedinělým. Produkty od tuzemských dodavatelů jsou totiž díky Lidlu každým rokem populárnější. Zcela jistě to potvrzuje rekordní výsledek z roku 2020. S Lidlem vyvezlo své potraviny a drogistické zboží celkem 185 výrobců do 28 zemí Evropy a USA, a to za téměř 9,7 miliardy korun. V roce 2019 se pro představu jednalo o 168 výrobců, 25 zemí Evropy a USA a celkovou hodnotu 8,5 miliardy korun. Meziroční nárůst tak činil více než 14 %.

Dlouhodobá podpora lokálních výrobců potravin se pak promítá i do tematických nabídek. V minulém roce se v akci s podtitulem Ochutnejte to nejlepší z regionů se poprvé představili regionální dodavatelé s nabídkou lokálních výrobků. Úspěch tato tematická nabídka slavila také letos, kdy mohli zákazníci ochutnat produkty od celkem 45 dodavatelů z celé České republiky. Výrobky místních firem nechybí ani ve stálé nabídce. V jednotlivých regionech naleznou zákazníci například stálý sortiment piv. Lidl aktivně podporuje také české vinaře, a to nejen nabídkou vín ve stálém sortimentu, ale i prostřednictvím pravidelných akcí.

O společnosti Lidl

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 281 prodejen, které jsou zásobovány 5 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě lidl-shop.cz. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či výstavbu Rákosníčkových hřišť.

Více informací naleznete na:

www.lidl.cz

www.twitter.com/lidlcz

www.facebook.com/lidlcesko

www.instagram.com/lidlcz

www.youtube.com/user/LIDLCeskaRepublika

Kontakt:

Iveta Barabášová

PR Specialistka

E-mail: iveta.barabasova@lidl.cz

Klíčová slova ČR-trh-potraviny-Lidl ČR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.