[Infografika]: Sedm způsobů jak brněnské Sewio pomáhá s digitalizací v dánském VELUXU

Sewio, výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal, dnes oznámil, že dánský výrobce řešení pro zasklení střech společnost VELUX Commercial využívá systém Sewio RTLS k posílení ergonomie pracovního prostředí, výkonnosti a bezpečnosti svého výrobního závodu.

Společnost VELUX Commercial aktivně pracuje digitalizaci výrobních procesů. Tento přechod s sebou přinesl potřebu získávat a organizovat data z více zdrojů, a ideálním řešením zde bylo vytvořit digitální dvojče továrny, které je schopné v reálném čase integrovat všechna data a zpracovávat je do srozumitelných, transparentních a smysluplných výstupů.

VELUX Commercial využívá jediného RTLS řešení pro sedm unikátních aplikací, kterými jsou:

1. Automatické nastavení výšky pracovního stolu tak, aby odpovídalo výšce osoby, která je mu fyzicky nejblíže.

2. Automatizované upozornění v případě chybějícího pracovníka s příslušnými dovednostmi na daném pracovním místě.

3. Navigace uvnitř budovy pro pracovníky provádějící úkoly celkové produktivní údržby (TPM).

4. Školení pracovníků ve virtuální realitě obohacené o data týkající se provozu v reálném čase, které přináší RTLS.

5. Špagetové diagramy a heat mapy k identifikaci a odstranění překážek v procesu.

6. Parametrický simulační model k vyladění aktualizací procesu.

7. Jediný zdroj pravdivosti dat v reálném čase a historických dat pro plánování, monitorování a optimalizaci výrobního procesu.

S implementací tohoto projektu došlo ke zvýšení produktivity díky lepšímu řízení produkce o 10 %. Zlepšení využití komunikačních kanálů vedlo ke snížení WIP (rozpracovaných zakázek) o 10 % a navigace pracovníků provádějících pravidelnou údržbu zvýšilo efektivitu prediktivních servisních aktivit dokonce o 50 %.

"Platforma digitálního dvojčete, obohacená o data z Sewio RTLS, otevřela celou řadu případů použití, které navíc můžeme neustále rozšiřovat, přičemž s každým krokem dosahujeme vyšší úrovně digitální vyspělosti, zvyšujeme efektivitu a co je nejdůležitější, získáváme konkurenční výhodu. Těšíme se na další úspěchy v budoucích fázích našeho společného projektu," říká Rastislav Ruckay, Supply Coordinator ve společnosti VELUX Commercial.

Infografiku a více informací k ní je možné získat zde: https://www.sewio.net/infographics-7-ways-velux-is-using-a-real-time-location-system-in-their-production-plant/

O společnosti Sewio Networks

Sewio Networks je výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) určenému pro digitalizaci pohybu uvnitř hal který pomáhá firmám v oblasti výroby, intralogistiky, distribuce a skladování. Systém je založený na širokopásmové technologii UWB a je dodáván společně se softwarem pro management a vizualizaci sledovaných objektů.

Partnerům a zákazníkům poskytuje přesné, spolehlivé a plně škálovatelné IoT řešení pro sledování objektů a jeho využití k získání procesní vizibility, zlepšování efektivity výroby, zjednodušení toků materiálu a zvyšování bezpečnosti. Sewio technologie je implementována zákazníkům prostřednictvím partnerské sítě čítající 80+ partnerů ve 30 zemích světa. Sewio bylo založeno v roce 2014 v Brně, dnes s pobočkami v USA, Německu a Velké Británii. Sewio má 30 zaměstnanců a zákazníky ve 45 zemích. Mezi zákazníky patří: Volkswagen, Toyota, Budweiser Budvar, TPCA, Škoda, ENEL

Všechny zde uvedené názvy produktů a společností jsou ochranné známky příslušných vlastníků.

Klíčová slova ČR-Dánsko-průmysl-počítače-trh-komunikace-software-firmy-Sewio Networks

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.