Nová dynamická umělecká instalace nabízející intenzivní zážitek, jejímž autorem je Kenzo Digital, obohatí newyorské panorama v prostorách SUMMIT One Vanderbilt

Air, umělecký zážitek pro všechny smysly překračující realitu, je zpřístupněn od 21. října 2021

Kenzo Digital ve spolupráci s realitní společností SL Green Realty Corp. hrdě představují Air, nový intenzivní a ohromující umělecký zážitek v prostorách SUMMIT One Vanderbilt. Uznávanému umělci Kenzo Digital, se podařilo napsat New Yorku milostný dopis. V prostorách ve výšce tisíc metrů, odkud je vidět od Coney Islandu až po zoologickou zahradu v Bronxu, vytvořil nezapomenutelný zážitek, který lze vnímat všemi smysly. Jde o průlomový počin, který v nás vyvolá euforii a navždy změní náš pohled na panorama New Yorku.

„New York je mým domovem a věčným zdrojem inspirace; formoval mě a spoustu mě toho naučil," říká Kenzo Digital. „Pomocí instalace Air chci vytvořit prostor, kde bude možné sdílet ten opojný pocit touhy a inspirace, který mi New York dává, s každým návštěvníkem. Bude to maják nabízející spoustu možností, a vzdávající hold všemu, čím New York je, čím může být a čím se stane."

Air je průchozí umělecká instalace, která začíná vstupem do prostor SUMMIT One Vanderbilt vedle nádraží Grand Central Terminal a pokračuje zrcadlovým, osvětleným výtahem do 91. patra. Jakmile Air dovede návštěvníky na vrcholu budovy, mohou se ponořit do různých podlaží a prostorů, které naruší jejich vnímání reality, města, které je obklopuje, i sebe sama.

Air je příběhem doslovné i metaforické reflexe. Díky skleněným zrcadlům na všech strukturálních plochách to vypadá, že Air nemá hranice ani pevný tvar, a nabízí každému návštěvníkovi jedinečný okouzlující zážitek v kterémkoli okamžiku. Vše, co návštěvníci vidí, včetně měřítka, se zrcadlí a s každým krokem se neuvěřitelně složitě mění, jako by se to vzpíralo fyzice. V instalaci Air je svět nevyzpytatelný a proces hledání nové rovnováhy návštěvníkům dává pocit živelné zvědavosti.

Air přestavuje kus přírody v srdci Manhattanu a bývá přirovnáván k Central Parku v oblacích. Díky své jedinečné perspektivě přenáší Air vnější prostředí dovnitř a pak ho nekonečně zvětšuje. Jakýkoliv meteorologický jev, ať už východ nebo západ slunce, modrá nebo zamračená obloha, déšť nebo sníh, vykouzlí uvnitř instalace Air zcela nový svět, který návštěvníkům dává nekonečné možnosti, co objevovat.

Kromě pozoruhodné materiální stránky je Air také živoucí, dýchající entitou, která se vyjadřuje zapojením všech smyslů díky využití zvuku, osvětlení, produkčního designu i herního enginu. Je to příběh, který se vyvíjí s každým dalším prostorem a vede návštěvníky hlouběji a hlouběji, až se nakonec stanou jeho součástí. Ačkoli je Air hluboce osobní, umožňuje návštěvníkům jakéhokoliv věku prožít sdílenou zkušenost a zve je, aby si vychutnali radost ze společného úžasu.

Když zapadne slunce, získá kouzlo instalace Air novou podobu. Prostor se promění díky jedinečnému příběhu světla a zvuku v maják energie viditelný v celém New Yorku.

„Air je jiná dimenze, kde zjistíte, že čas se mění stejně nevyzpytatelně jako výhled," říká Kenzo Digital. „Air vás svými nekonečnými kontrastními podobami nutí žít v přítomném okamžiku: klidně, vědomě a svobodně."

Kenzo byl pověřen návrhem instalace společností SUMMIT One Vanderbilt. Air představuje odvážný, inovativní skok vpřed v oblasti vyprávění příběhů ve fyzickém prostoru a odhaluje mimořádný potenciál velkých instalací na pomezí umění a nemovitostí. Air je opravdovým klenotem mrakodrapu SUMMIT One Vanderbilt - jeho jedinečné iluze lze pozorovat z ulic po celém městě.

Air se veřejnosti otevřel 21. října. Instalaci Air si můžete prohlédnout a zažít na vlastní kůži pouze v prostorách Summit One Vanderbilt. Vstupenky jsou v prodeji na https://summitov.com/tickets/

Kdo je Kenzo Digital

Kenzo je umělec, který vytváří ohromující, emocemi nabité alternativní světy ve fyzickém i virtuálním prostoru. Spojuje prvky výtvarného umění, filmu, divadla a architektury a vytváří průkopnická díla, pomocí nichž mění vaše vnímání reality, aby mohl vyprávět příběh. Jeho cílem není jen pobavit nebo nadchnout, ale také zaujmout, aby vytvořil trvalé a smysluplné vzpomínky.

Kontakt pro média: Marissa Paiano, marissa.paiano@berlinrosen.com

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1664390/Air.jpg

Klíčová slova USA-kultura-Kenzo Digital

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.