Akcie Crocs lákají investory. Díky pandemii a vstupu na asijský trh mají potenciál růstu až 40 %, tvrdí Freedom Finance

Nebývalého zájmu investorů se dostává v posledních týdnech i měsících jednomu z hlavních globálních výrobců obuvi pro volný čas Crocs. Podle investiční platformy Freedom Finance za to vděčí především přechodu na ekologickou výrobu, expanzi na asijský trh, ale i změně preferencí zákazníků v důsledku pandemie.

Tržby společnosti Crocs od začátku roku dosáhly 1,1 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 79 %. Online platforma pro obchodování s cennými papíry Freedom Finance Europe vidí potenciál růstu hodnoty akcií firmy až 40 % v horizontu 3-6 měsíců. „Máme hned několik důvodů, proč očekáváme výrazný nárůst hodnoty akcií firmy Crocs, její akcie jsou výrazně podhodnoceny, což se zanedlouho ukáže,“ řekl Maxim Manturov, hlavní analytik investiční platformy Freedom Finance Europe. O jaké důvody jde?

1. Rostoucí prodeje během pandemie

Mnoho firem z oděvního průmyslu postihla pandemie vyloženě negativně, společnost Crocs z ní naopak těží. Zákazníci během lockdownu a dlouhotrvající práce z domu výrazně častěji nakupují oblečení a obuv na doma. Crocs navíc těží z přesunu velké části obchodů do e-commerce, neboť nakupované boty není potřeba zkoušet.

2. Agresivní marketing a sázka na udržitelnost

Během pandemie realizoval Crocs masivní marketingovou kampaň. Společnost mimo jiné rozdala přes 910 000 párů obuvi zdravotníkům a dalším profesím, zapojeným do boje proti pandemii. Značka posiluje také komunikací s mileniály a generací Z. Navázala tak spolupráci s řadou influencerů (Justin Bieber, Diplo nebo Post Malone) na sítích Instagram či TikTok.

Letos v září pak oznámila firma uvedení obuvi z inovativního materiálu s výrazně nižšími emisemi oxidu uhličitého. Chce tak dostát svému závazku stát se do roku 2030 uhlíkově neutrální. To vše přispívá k narůstání hodnoty značky Crocs.

3. Expanze na asijské trhy

Crocs spatřil v asijském trhu velký byznysový potenciál. Maximální růst prodejů se tak snaží zajistit expanzí právě do tohoto regionu. Navazuje partnerství na klíčových trzích, zvyšuje objemy dodávek a spojuje se s lokálními influencery. Asie představuje letos zatím sice jen 19 % z celkového objemu prodejů Crocs. V daném období ale zaznamenala společnost 31 % nárůst prodejů. Za stávajícího tempa růstu se bude podíl z asijského trhu zásadně navyšovat.

4. Finanční kondice a ocenění firmy

Od začátku letošního roku dosáhly tržby společnosti Crocs 1,1 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 79 %. Největší nárůst tržeb o 113 % zaznamenala Severní a Jižní Amerika, o 31 % vzrostly tržby v Asii a Tichomoří a o 55 % v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA). Za první pololetí roku 2021 vzrostl online prodej meziročně o 41 % a na celkových tržbách se podílel 34,7 %.

Jak koupit akcie Crocs Inc.?

Pokud ještě nemáte investiční účet, založte si ho na tomto odkazu. Stačí vyplnit krátký formulář a ověřit účet. Po založení účtu můžete akcie koupit přes webovou platformu Freedom24 v sekci Web Terminal či přes aplikaci Freedom24 pro iPhone nebo Android.

Pozn.: Očekávaná ani minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. Investování do cenných papírů a jiných investičních nástrojů v sobě vždy zahrnuje různá investiční rizika, přičemž hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost investované částky.

Skutečný výnos investice bude závislý na reálném vývoji kapitálových trhů.

Investice je výsledkem osobního rozhodnutí investora po předchozím zvážení vlastní finanční situace, vztahu k riziku a účelu investice.

Klíčová slova ČR-trh-hospodářství-obuv-firmy-Crocs

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.