IT 21.2: internetová regulace nebo novinky v mojeID

Program konference Internet a Technologie 21.2, kterou pořádá sdružení CZ.NIC 10. listopadu v prostorách hotelu Grandior v Praze, bude věnovaný novinkám souvisejícím se správou české národní domény, klíčovým projektům sdružení nebo příspěvkům zaměřujících se na bezpečnost a internetovou regulaci. Účastníci budou moci během dne navštívit také stánky mojeID, Czech POINTu nebo projektu Turris. Kapacita akce je omezena, proto organizátoři doporučují, aby se zájemci zaregistrovali včas. Vstupné na konferenci je 200 korun.

Konferenci otevře příspěvek vedoucího vývoje služby mojeID Jaromíra Talíře, který okomentuje vývoj procesu notifikace mojeID podle nařízení eIDAS a dlouho očekávanou implementaci úrovně záruky Vysoká. Potom bude pokračovat Václav Steiner z týmu systémových administrátorů, jenž zrekapituluje technické novinky v infrastruktuře registračního systému FRED a mojeID. Vlastimil Zíma se bude ve svém příspěvku věnovat přechodu na nový systém pro odesílání zpráv tzv. FRED mess(enger). Na něj naváže prezentace Tomáše Hurycha, který představí práci SQA oddělení a rozvoj výkonnostního testování.

Po přestávce budou následovat příspěvky o vývoji v projektech Knot DNS a Knot Resolver, přičemž dopolední blok potom uzavře vystoupení Jaromíra Nováka na téma regulace Internetu a digitálního prostředí za letošní rok, jehož součástí bude i představení výhledu do budoucna.

Po poledni dostane prostor projekt Turris. Jednotlivé přednášky budou věnované novinkám za rok 2021, migraci Turris OS, bezpečnostnímu systému Sentinel nebo možnostem využití routerů Turris pro lepší monitoring lokální sítě.

Hned v úvodu závěrečného bloku představí Jan Bětík, programátor pro výzkum a vývoj, projekt RIPE Atlas a to, jak se do něho mohou zapojit uživatelé routerů Turris. Dále vystoupí specialista na počítačovou bezpečnost Edvard Rejthar, který odprezentuje utilitu pythonize (pz) pro Python v Bashi. Po něm dostane slovo Martin Kunc z bezpečnostního týmu CSIRT.CZ a zhodnotí provoz služby penetrační testování. Blok uzavře Martin Kožíšek se shrnutím roku 2021 v projektu Safer Internet Centrum.

Po celou dobu konání akce bude na místě stánek mojeID a Czech POINTu, kde si uživatelé této služby budou moci aktivovat přístup ke službám veřejné správy (založit eIdentitu). Nabídku stánkových presentací doplní projekt Turris.

Bližší informace o programu jsou k dispozici na adrese https://www.nic.cz/it21.2/, kde zájemci najdou také registrační formulář.

Kontakt:

Vilém Sládek

Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény .CZ

e-mail: vilem.sladek@nic.cz

Klíčová slova ČR-komunikace-internet-domény-firmy-CZ.NIC

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.