Ostravská MWD Group koupila mladoboleslavské odlakovací centrum od Tesyco Group a chce se více zaměřit na vyspělé technologie technického čištění a odlakování

Ostravská holdingová společnost MWD Group, která zastřešuje největší skupinu v oblasti úklidových, čistících a prádelenských služeb v České republice, dnes dokončila akvizici odlakovacího centra v Obrubách u Mladé Boleslavi od společnosti Tesyco Group. Tato společnost poskytuje speciální odlakovací služby zejména mladoboleslavské Škodě Auto a dalším firmám v oblasti automotive. Kupní cenu 100% podílu kupující ani prodávající strana nezveřejnily.

"Akvizicí odlakovacího centra od Tesyco Group uzavíráme řetězec technologií souvisejících s technickým čištěním lakoven a speciálním čištěním průmyslových zařízení. O tento provoz jsme měli zájem proto, že disponuje sofistikovaným know-how a technologiemi v oblasti odlakování a čištění průmyslových výrobků a přípravků. Využívá technologii automatického vysokotlakého vodního otryskávání a poloautomatickou louhovací linku," říká předseda představenstva MWD Group Martin Chyla. "Tyto technologie spolu s technologií čištění laserem, kterou již vlastníme, představují absolutní světovou špičku v oboru. Obrovskou přidanou hodnotu vidíme ve skutečnosti, že propojujeme veškeré činnosti, které může průmyslový podnik potřebovat – od technického čištění, čištění technologií, logistiky přípravků a jejich odlakování a nakládání s odpady," dodává. Takto propojený řetězec činností je unikátní nejenom v České republice ale i v širším regionu.

Po začlenění do skupiny bude odlakovací centrum fungovat jako dceřiná společnost TSC Jet a bude nadále poskytovat služby svým stávajícím i novým zákazníkům z portfolia skupiny. Do budoucna chce MWD Group do společnosti dále investovat a rozšířit její služby o odlakování průmyslových obrobků, případně o další typy odlakovacích technologií.

"Chceme, aby se TSC Jet v rámci naší skupiny stala vedoucí firmou v oblasti hi-tech technického čištění a odlakovacích služeb. MWD Group se chce v budoucnu více zaměřovat na oblasti technického čištění a speciálního čištění průmyslových zařízení s vyšší přidanou hodnotou, které vyžadují používání nejmodernějších technologií. TSC Jet by se měl stát technologickým lídrem trhu a základnou know-how," uzavírá Martin Chyla.

O společnosti MWD Group, a.s. – MWD Group je holdingová společnost zastřešující 10 firem zabývajících se úklidovými službami, čištěním průmyslových provozů a technologií, praním prádla pro nemocnice a jeho pronájmem, náhradním plněním a dalšími návaznými službami v oblasti personalistiky a specializovaných softwarových řešení. Do portfolia skupiny patří společnosti zabývající se úklidem, specializovaná společnost poskytující úklidové služby zdravotnickým zařízením, společnost zaměřená na průmyslové čištění a další. Skupina zaměstnává 4500 lidí. Očekáváný obrat skupiny za rok 2021 očekává ve výši 100 mil. Euro. Ve svém oboru je MWD Group největší skupinou v České republice a své aktivity rozvíjí v současnosti i na slovenském trhu. Další informace najdete na www.mwdgroup.cz.

O společnosti Tesyco Group, a.s. – Tesyco Group poskytuje komplexní řešení v oblasti elektro, měření a regulace a údržby technologických zařízení. Zabývá se také výrobou rozvaděčů. Společnost byla založena v roce 1991 zakladatelem Pavlem Peškou a v roce 2006 se stala součástí ThyssenKrupp Industrial Services.

Klíčová slova ČR-chemie-průmysl-firmy-MWD Group-Tesyco Group

Oblast
Moravskoslezský (ov)

Kategorie
Finance, ekonomika
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.